Problem z Nero 5.5.10

Pojawił mi się taki o to problem z nagrywaniem muzyki: zgrywam muzykę programem Windows Media Player10 w formacie .wma.Posiadam do nagrywania Nero Express 5.5.10 i kiedy chcę nim nagrać zwykły krążek CD z muzyką( zgraną wcześniej w formacie .wma) to nie mogę ponieważ daje mi komunikat: “The selected WMA file(es) are protected and cannot be processed”.Co ciekawsze dla mnie: pliki z systemową i przykładową muzyką w formacie .wma, nagrywam bez problemu. Nie potrafię sobie poradzić z tym problemem.Może powodem jest to że, musiałem ponownie zgrać system po jego awarii?Wcześniej w taki sam sposób zgrywałem muzykę i nagrywałem poprzez posiadane Nero Express…i nie było kłopotów. A może powinienem zgrywać muzykę do systemowego folderu na dysku C(a zgrywam teraz do utworzonego folderu na partycji D)?No i dodam że, jeśli WMP10 zgram muzykę w formacie mp3, to mogę Nero Express-em nagrać krążek bez problemu a posiadane oprogramowanie do zgrywania i nagrywania muzyki mam legalne a nie tam jakieś cracki. A może powinienem przejść na Ashampoo Burning Room,który w pełnej wersji zakupiłem poprzez PC Format?

Bardzo proszę o radę…Pozdrawiam!

Zgrywasz pliki, jako pliki chronione. Przed zgrywaniem zaznacz opcję, aby pliki zgrywane nie były plikami chronionymi.

Jeżeli nadal jest problem z plikami *.wma to może nie masz zainstalowanego pluginu WMA Plug-in

http://www.nero.com/nero6/en/wma-plugin.php

Taka moja mała uwaga. Wnioskuję, że wykonujesz kopię zapasową płyty audio. Zgrywasz na dysk a następnie wypalasz na płytę. To nie ma sensu, bo zawsze tracisz na jakości. O wiele lepszym rozwiązaniem jest kopia płyty wykonana w programie CloneCD albo Alcohol120%. Jeżeli płyta nie jest zabezpieczona, to zrobisz to również w Nero. Zrobisz obraz płyty AudioCD a następnie wypalisz płytę AudioCD z obrazu.

A co do zgrywania płyt audio na dysk, to są dużo lepsze programy do tego.

Najpopularniejszy to CDex. Osobiście polecam Exact Audio Copy.

Poczytaj tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=112

Są też bezstratne strumienie audio, takie jak *.ape czy *.mpc

Uruchom Google i poczytaj na ten temat.