Problem z Nero 6 i 7,zawiesza sie przy nagrywaniu wiekszych


(Bartek 14 Radom) #1

Tak jak w temacie, mam problem z nero 6 oraz 7 (obojętnie jaka wersja) gdy np. chce nagrać 3GB to po rozpoczęciu nagrywania nero sie zawiesza, po ok. 5-7 minutach dopiero zaczyna nagrywać i po 13/20 % pojawia sie błąd i płytka jest do wyrzucenia. A wcześniej tak nie było, moja konfiguracja systemu:

Athlon 2.00 GH

~1250 RAM

GeForce 6200

HDD Samsung 7600 obr/min

PS. reinstal nie pomaga


(goomish) #2
  • zrób defragmentację dysku. Nero (i inne programy tego typu) najpierw tworzą tymczasowy obraz płyty i dopiero potem nagrywa go na płytę. Zbyt pofragmentowany dysk (a tym samym plik tymczasowy z obrazem płyty) mogą powodować wydłużenie czasu zapisu na dysk a potem na płytę

  • dysk twardy pracuje w trybie UDMA5?

  • podłączyłeś w miarę rozsądnie nagrywarkę i dobrze ustawiłeś zworkę? Jeśli tylko jest taka możliwość, nagrywarka powinna być podłączona jako master i najlepiej na osobnej taśmie.

nagrywarka pracuje w trybie (co najmniej) UDMA2. Pewnie nie jest aż tak stara aby obsługiwała tylko PIOIV (wielokrotnie niższy transfer danych z i na płytę).

P.S. Sprawdzenie i ew. przestawienie trybów pracy wykonasz w menadżerze urządzeń w sekcji 'Kontrolery IDE/ATA ATAPI'. Jeśli po przestawieniu na wyższe ustawienia wrócą do starych parametrów - usuń oba kanały IDE i zrestartuj komputer. Po uruchomieniu system ponownie wykryje i zainstaluje kanały IDE.

O sprawdzeniu trybu pracy wspominam tylko na wszelki wypadek, bo gdyby coś było nie tak zauważył byś ogólny spadek wydajności systemu, nie tylko podczas nagrywania.


(Bartek 14 Radom) #3

Druga rzecz jaką zrobiłem po reinstalacji Nera.

Chyba tak...

Za kogo Ty mnie uważasz? nagrywarka śmigała tydzień temu bez zarzutów.

Jest na oddzielnej taśmie, i ma ustawiony Master na zworce.

Nie ma ogólnego spadku systemu, a do tego dołożyłem kość 512 ram'u.

Chyba mi sie zdaje że problem tkwi w miejscu na dysku C (150mb).

EDIT: Wszystko działa, to przez zapchany dysk;/ dzieki, temat moze isc do kosza.