Problem z Nero 6 i 7,zawiesza sie przy nagrywaniu wiekszych

Tak jak w temacie, mam problem z nero 6 oraz 7 (obojętnie jaka wersja) gdy np. chce nagrać 3GB to po rozpoczęciu nagrywania nero sie zawiesza, po ok. 5-7 minutach dopiero zaczyna nagrywać i po 13/20 % pojawia sie błąd i płytka jest do wyrzucenia. A wcześniej tak nie było, moja konfiguracja systemu:

Athlon 2.00 GH

~1250 RAM

GeForce 6200

HDD Samsung 7600 obr/min

PS. reinstal nie pomaga

  • zrób defragmentację dysku. Nero (i inne programy tego typu) najpierw tworzą tymczasowy obraz płyty i dopiero potem nagrywa go na płytę. Zbyt pofragmentowany dysk (a tym samym plik tymczasowy z obrazem płyty) mogą powodować wydłużenie czasu zapisu na dysk a potem na płytę

  • dysk twardy pracuje w trybie UDMA5?

  • podłączyłeś w miarę rozsądnie nagrywarkę i dobrze ustawiłeś zworkę? Jeśli tylko jest taka możliwość, nagrywarka powinna być podłączona jako master i najlepiej na osobnej taśmie.

nagrywarka pracuje w trybie (co najmniej) UDMA2. Pewnie nie jest aż tak stara aby obsługiwała tylko PIOIV (wielokrotnie niższy transfer danych z i na płytę).

P.S. Sprawdzenie i ew. przestawienie trybów pracy wykonasz w menadżerze urządzeń w sekcji ‘Kontrolery IDE/ATA ATAPI’. Jeśli po przestawieniu na wyższe ustawienia wrócą do starych parametrów - usuń oba kanały IDE i zrestartuj komputer. Po uruchomieniu system ponownie wykryje i zainstaluje kanały IDE.

O sprawdzeniu trybu pracy wspominam tylko na wszelki wypadek, bo gdyby coś było nie tak zauważył byś ogólny spadek wydajności systemu, nie tylko podczas nagrywania.

Druga rzecz jaką zrobiłem po reinstalacji Nera.

Chyba tak…

Za kogo Ty mnie uważasz? nagrywarka śmigała tydzień temu bez zarzutów.

Jest na oddzielnej taśmie, i ma ustawiony Master na zworce.

Nie ma ogólnego spadku systemu, a do tego dołożyłem kość 512 ram’u.

Chyba mi sie zdaje że problem tkwi w miejscu na dysku C (150mb).

EDIT: Wszystko działa, to przez zapchany dysk;/ dzieki, temat moze isc do kosza.