Problem z NERO i nagrywaniem DVD

Posiadam nagrywarkę BenQ 1650, bios BCDC. Kupiłem ostatnio parę płyt DVD-R ale kiedy chce je wypalic nero pokazuje komunikat: “nie można zapisac tej kompilacji na tym typie nosnika…” Poza tym jest dziwny problem z wyborem prędkosci zapisu. Na płytach jest do x8 a ja moge wybrac predkosci 26, 48 lub 60x! Czego to moze byc wina. Jezeli chodzi o cd-r to wypala bez problemów.

Dodam, ze dvd-r są firmy omega i media-store. Nie są to pewnie jakościowo dobre płytki ale to nie powinno miec wplywu. Na cdr tych firm wypala bezproblemowo…

Proszę o pomoc. Czy to wina nagrywarki dvd, czy jest uszkodzona (ma zaledwie tydzień).

PS Wypalam Nero w wersji 6.0.0.19.

moze spróbuj przeinstalowac nero ???

z tego co piszesz to:

masz wybrana opcje nagrywania dla cd a nie dla dvd

jak bierzesz nowa kompilacja to powinienes miec wybor czy cd czy dvd :wink:

prawdopodobnie cos ci sie skopalo… wiec przeinstaluj nero

Z taką samą nagrywarka miałem troszke inny problem, ale uwzględniono reklamacje :-x

Rzeczywiście, nie zmieniłem w nero opcji na nagrywanie DVD :wink: Po prostu nie wiedziałem, że to się robi przy wyborze kompilacji. Wcześniej zmieniłem tylko w opcjach linijkę na dole na pojemności odpowiednie dla dvd i myślałem ze to wystarczy. Trochę techniki i człowiek się gubi :wink:

Chciałbym jeszcze raz zasięgnąć waszej opinii na temat krążków DVD, a głównie sposobu ich zapisu. N a rynku są 2 standardy: +R i -R. Które są wg Was lepsze? Słyszałem, ze krążki +R są lepiej kompatybilne z większoscią komputerowych odtwarzaczy DVD. Czy to prawda? Jakie są różnice? I jak to się ma do stacjonarnych odtwarzaczy DVD (prawdopodobnie w przyszłości kupię sobie dvd panasonica, ale ten model ma chyba odtwarzanie i +R i -R).

Pozdrawiam

wgraj ASPI:

ASPI dla XP

ASPI dla 98 i ME