Problem z nero i wonym miejscen na dysku

(Great Sniper) #1

witam mam pewien problemik z nero... jego geneza jest następująca : otóż kolega pożyczył mi płyte którą chciałem przepalić ale niestety była strasznie porysowana i miała jakieś dziwne pęcherze i żadne z moich DVD ( a mam ich dwa) nie było w stanie nawet odczytać tej płyty, a co dopiero przeglądać jej zawartości. ale postanowiłem ją skopiować i wszystko było dobrze.. zrobiłem obraz płyty na dysk, który potem emulowałem w programie daemon tools i z powodzeniem przeglądałem zawartośc obrazu. kilka minut temu postanowiłem nagrać ową zawartość na nową płytę i w tym celu przeniosłem wszystkie pliki z emulowanego dysku na płyte DVD w programie nero.. i pech sprawił bo na dysku miałem tylko 1gb wolnego miejsca.. a tu było 4 gb... i jak już przeniosło mi częśc plików (ok 1gb) to wyskakiwała tabliczna ze nie mozna skopiowac bo mało miejsca itd.. i tak co chwile..

więc zrobiłęm restart kompa z myślą że po ponownym uruchomieniu będe miał nadal te 1gb na dysku wolnego.. ale sie przeliczyłem.. nagrałem właśnie obraz tej płyty na dysk ale jedna rzecz nie dawałą mi spokoju... co sie stało z tym 1GB..(aktualnie mam juz tylko 72mb...) i poczałem szukać i przeglądać dysk za tym 1BG... było to na dysku C.. ale po przeglądnięciu wszystkich dokumentów, Program files i innych filderów co miałem z moich obliczeń wyszło ze powinno być te 1Gb wolnej przestrzeni... więc zaznaczyłęm opcje zeby zobaczyć ukryte pliki.. i moim oczom ukazał sie taki plik : pagefile.sys który waży aktualnie ponad 1gb... no to już ucieszony pomyślałem że go usunę i bedzie wszystko w normie.. ale nie moge go usunąc bo jest używany przez inny program... no i co w takiej sytuacji zrobić? bo muszę odzyskać te 1 bg wolnego miejsca z tego pliku ale nie wiem jak...

proszę o pomoc

(jarodl) #2

Może tak

Mój Komputer prawym klawiszem myszy - właściowści, zakładka zaawansowane - wydajność - ustawienia - zaawansowane i na samym dole jest "Pamięć wirtualna" zmień i na razie wybierz ostania pozycję - bez pliku satronicowania potem kilka razy ok - restart kompa

Odzyskasz ten swój 1 Gb na dysku ale potem jak się uporasz z nagraniem CD to włącz pamięc wirtualną "rozmiar niestandardowy" z ustawiniem min = RAM a max RAM + 0.5 RAM (ilośc posiadanego RAMu + połowa RAM - jak masz 256 RAM + 128 Mb będzio to wartość 384 mb i analogicznie przy większej ilości RAMu)

(Lestatrnr) #3

pagefile.sys to plik wymiany, czyli jeden z najważniejszych plików systemowych i nie można go usunąć. Ten 1GB danych (i zapewne więcej) zajmuje ci na pewno folder plików tymczasowych., Trzeba go co jakiś czas opróżniać. Znajdziesz go w C:\Documents and Settings\TwojaNazwaUżytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

Złączono Posta : 15.04.2007 (Nie) 15:41

jarodl twój pomysł jest nie przemyślany. Owszem można się z tym pobawić ale na ogół kosztem spadku wydajności. Poza tym Great Sniper nie wie co to jest plik wymiany, więc na pewno posiada małą wiedzę na temat komputerów, więc nie polecał bym mu wykonywania takich czynności.

(Great Sniper) #4

no tego nie zauważyłem... myślałem ze może gdzie indziej sie wkleiły te pliki z nero.. no i znalazłem te brakujące 1GB

nie no może aż tak małej wiedzy to ja nie mam, aczkolwiek nie ukrywam że nie miałem doczynienia wcześniej z takim plikiem więc z tąd owa niewiedza :slight_smile:

Dzięki wielkie za radę bo już wszystko gra :smiley: