Problem z NERO oraz nagrywaniem płyt DVD

Witam, mam problem z programem nero. Gdy klikam na utwórz dysk z danymi DVD, nie mogę tego włączyć, po lewej stronie w otwórz w niema nic, nie mogę także nic wybrać. Screen:

http://img476.imageshack.us/my.php?imag … 22uhe6.jpg

Mogę włączyć nero expres, wybrać pliki i “niby” zacząć nagrywanie, ale ostatnio nagrywanie 12MB gdy kiedyś zajmowało krótką chwilę, teraz zajmuje prawie pół godziny (i nie nagrało, bo nie mogę otworzyć). Czy z tym nagrywaniem to może być wina mojej nagrywarki (Samsung) ? Proszę o pomoc.

Metoda zapisu ma być ustawiona na zapis. Czasami wybrana jest inna opcja i na płycie nic nie ma…:mrgreen:

Menedżer urządzeń > kontrolery IDE > zarówno w podstawowym jak i pomocniczym właściwości > zaawansowane > w urządzeniu głównym i podrzędnym DMA jeżeli dostępne.

Jak nie pójdzie to odinstaluj kanał IDE podstawowy lub pomocniczy w zależności gdzie masz podłączoną nagrywarkę. Sprawdzisz w NeroInfoTool.

a jak znaleźć ten Menedżer urządzeń? gdzie on jest? Bo u mnie chyba też ten problem! prubowalam zapisac pliki avi na płyte DVD+R w różnych programach i nic z tego!

ppm na mój komp > właściwości > sprzęt > menedżer

Spróbujcie na różnych płytach. Pomaga też wgranie nowego firmware do nagrywarki.

Już po problemie, bawiłem sie ustawieniami w nero i zaznaczyłem uruchom odpowiednią aplikację nero po włożeniu dysku, oraz Zadanie np. cd z danymi otwórz w nero express, zaakceptowałem i potem i w dvd i wcd było już wszystko jak wcześniej, i płyty mogę też nagrywać już wszystko z normalną szybkością :wink: