Problem z netem na win 7

Witam !

Mam problem, który zauważyłem na dwa sposoby. Podczas ściągania różnych plików mam prawie o połowę niższy transfer. Grając w Counter Strike’a co chwila mam skoki pingu, gra się zacina, traci połączenie z internetem na 1-2 sekundy itd., ogólnie w dużym stopniu utrudnia mi grę. Na xp nie miałem takich problemów i już pierwszego dnia po instalacji 7 zacząłem zauważać te błędy.

Ustawiłem już priorytet gry na niski z minimalnym rezultatem.

Posiadam kartę sieciową Realtek RTL8102E/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC, sterowniki jakieś z 2008 roku, szukałem do 7 64-bitowej ale nie znalazłem.

Korzystam również z wifi ZyXEL G-202 i zauważyłem, że dioda na nim cały czas miga -.-, na xp czegoś takiego nie było.

Dodam, że testy na speedtest.net odpowiadają mojemu internetowi 5mb i są takie same jak na XP.

W czym leży problem ?

PS. Nie zmienię systemu.

Pozdrawiam.

możliwe że ściąga aktalizacje i dlatego tak jest

podaj specyfikacje komputera

Dzięki za odp.Aktualizacje wyłączone (ostatnie 2011-08-11), tak jak i zapora.

Specyfikacje tzn ? Co oprócz karty ma znaczenie ?

to że to nie musi być wina karty tylko sprzętu jaki masz procek

I tak nie rozumiem jaki to ma związek ale masz :smiley: : Pentium Dual Core 2x 2.6 GHz, na xp normalnie działało wszystko.

jeśli miałbyś procek 1GHZ to win 7 by ci poszła ale gry by się mogły zacinać

jak ja grałem w cs to czasami po zainstalowaniu tak mi robił cs

a masz nonsteama czy steama bo to też może być wina

zrób test tym http://www.speedtest.net/ i podaj jaki masz ping

jeśli masz możliwość to przetestuj inną grę przez internet

No masz rację, teraz rozumiem :).

Dzisiaj speedtest przeszedl samego siebie i otrzymalem najlepszy wynik: 1463936439.png

Oczywiście korzystam ze steama. W inne gry nie gram ale postaram się coś ściągnąć.

W csie mam pingi po 30-40 czyli w normie ale gdy dochodzi do konfrontacji z przeciwnikiem to potrafi skoczyć do 150, po paru minutach gry nawet wyskakuje connection lost na 2-3 sekundy i wraca do normy :f.