Problem z netem w Windows 7 na VirtualBox


(Dawiddek55) #1

MAm problem, na wirtualnym XPeku net beż żadnej konfiguracji działa, a W Sevenie niestety nie działa. Mam neta po sieci LAN, i w Virtualboxie jest ustawione na NAT, czyli udostępnianie neta z hosta do virtuala, jak uruchomić tam neta?


(v4pilot) #2

Witam

Sprawdź czy w ustawieniach maszyny wirtualnej masz kartę sieciową intela - na tej na pewno działa.

Windows 7 sam zainstaluje do niej stery,

v4pilot


(fastman92) #3

A zainstalowałeś VirtualBoX Addons? Jeśli nie to zainstaluj, jest do tego opcja, być może internet w Windows 7 zacznie działać.


(Dawiddek55) #4

A skąd to pobrać?


(fastman92) #5

Gdy otworzysz wirtualną maszynę"

Urządzenia >> Zainstaluj dodatki (GuestAdditions)

Zamontuje sie wtedy płyta z dodatkami w wirtualnym systemie. Zainstaluj je jak kazdą zwykłą aplikacje potwierdzając przy tym zgodnośc sterownika, której nie przeszedł.


(Dawiddek55) #6

wiesz co? zamontowała się płytka i automatycznie zainstalowała się tylko karta sieciowa, i net dział ,dziękuje, tylko mam problemy z oglądaniem i pobraniem programów z DP, gdy otwieram jakąś stronkę, z DP, wyswietla się wszystko, to co na forum itd. ale niema właściwej strony programu.


(v4pilot) #7

Miałem ten sam problem na VirtualBox - myślałem że to może jakiś błąd w Windows 7, postanowiłem przetestować na VMware server i nic takiego nie wystąpiło. Wniosek z tego że VirtualBox nie całkiem radzi sobie z Windows 7.

v4pilot