Problem z netem

Mam kłopoty z neostradą…przy uruchomieniu kompa wszystko działa świetnie… po upływie 10 minut strasznie wolno otwiera strony i nawiązuje połączenia(np. GG)wczesniej tak nie miałem…przeinstalowanie windowsa nic nie pomogło… wgrywanie optym,alnych ustawień w biosie równiez nic nie pomogło…może to byc wina płyty głównej? modemu? kabla? pogody w Pakistanie? proszę o pomoc :slight_smile:

Nie napisales jaki masz modem. Mozesz zrobic taki eksperyment:

Odlaczyc modem od neostrady i zobaczyc czy komputer bez polaczenia z internetem tez bedzie ‘wolno dzialal’. Bedzie mozna stwierdzic czy to wina wirusa , modemu , polaczenia z internetem , czy jakiegos problemu sprzetowego.

Mój modem to SAGEM F@ST 800…mój komputer dziala normalnie tylko net po 10 minutach sie slimaczy… moze byc to wina jakis programow szpiegujacych ktore zapychaja lacze swoim dzialaniem ?

najlepiej to sprawdz… przy pomocy ad-aware… przeskanuj kompa skanerami komputerowymi (najlepiej dwoma), jezeli cos znajdziesz to moze rzeczywiscie bedzie to zrodlo twojego problemu

To rozumiem ze internet dziala wolniej , a z systemem jest wszystko wporzadku?

Sciąg sobie programik NetInfo (tylko nie wiem z kąd bo nie pamiętam znajdziesz przez gogle) i uruchom w nim zakładke “Connection” tylko nie przeglądaj żadnej strony i wyłącz to co korzysta z netu jeżeli masz jakiegoś szpiega co działa w tle to tam sie wyświetli z kim sie łączy.