Problem z netem


(Dj Artur13) #1

Mam kłopoty z neostradą...przy uruchomieniu kompa wszystko działa świetnie.. po upływie 10 minut strasznie wolno otwiera strony i nawiązuje połączenia(np. GG)wczesniej tak nie miałem...przeinstalowanie windowsa nic nie pomogło... wgrywanie optym,alnych ustawień w biosie równiez nic nie pomogło...może to byc wina płyty głównej? modemu? kabla? pogody w Pakistanie? proszę o pomoc :slight_smile:


(system) #2

Nie napisales jaki masz modem. Mozesz zrobic taki eksperyment:

Odlaczyc modem od neostrady i zobaczyc czy komputer bez polaczenia z internetem tez bedzie 'wolno dzialal'. Bedzie mozna stwierdzic czy to wina wirusa , modemu , polaczenia z internetem , czy jakiegos problemu sprzetowego.


(Dj Artur13) #3

Mój modem to SAGEM F@ST 800...mój komputer dziala normalnie tylko net po 10 minutach sie slimaczy... moze byc to wina jakis programow szpiegujacych ktore zapychaja lacze swoim dzialaniem ?


(Piotr Hamarnik) #4

najlepiej to sprawdz... przy pomocy ad-aware.... przeskanuj kompa skanerami komputerowymi (najlepiej dwoma), jezeli cos znajdziesz to moze rzeczywiscie bedzie to zrodlo twojego problemu


(system) #5

To rozumiem ze internet dziala wolniej , a z systemem jest wszystko wporzadku?


(Zbych ) #6

Sciąg sobie programik NetInfo (tylko nie wiem z kąd bo nie pamiętam znajdziesz przez gogle) i uruchom w nim zakładke "Connection" tylko nie przeglądaj żadnej strony i wyłącz to co korzysta z netu jeżeli masz jakiegoś szpiega co działa w tle to tam sie wyświetli z kim sie łączy.