Problem z netem

(Whiteangel11) #1

wczoraj wyskoczył mi komunikat o wirusie poczym antywirus sie odinstalował

jak włączyłem ponowie kompa to nie moge uruchomić internet explorera a jak klikam ctrl+alt+delete to pisze menadżer zadań został wyłączony przez administratora. Co zrobić aby było ok?

(sdar) #2

Zapoznaj się z TYM tematem i wklej na forum logi z HijackThis oraz Silent Runners

(system) #3

Podaj loga z programu HijackThis. Najprawdopodobniej jakiś syf... Jakiego AV używałeś \ używasz... ?? I jaki firewall ?? Co dalej po odinstalowaniu ?? Zainstalowałeś ponownie czy jak ??

(Whiteangel11) #4

(adam9870) #5

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Opróżnij katalog TEMP. Najlepiej w awaryjnym zrób tak:

Start => Uruchom => wpisz cmd => RD /S /Q "E:\Documents and Settings\ Nazwa Twojego konta \Ustawienia lokalne\Temp"

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj.

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

(Whiteangel11) #6

Możesz mi to wytłumaczyc ? bo zrobiłem to z tym programem na początku i są wszystkie znaczki zielone! Co dalej?

(adam9870) #7

Dobrze.

Przywracanie systemu tak wyłączasz:

Tryb awaryjny tak ładujesz:

Potem uruchamiasz HijackThis i wybierasz "Do a system scan only". Pokaże się lista wpisów, zaznaczasz wpisy które podałem i klikasz na "Fix checked". Wpisy zostaną usunięte.

Następnie szukasz plików które zaznaczyłem na czerwono (ścieżki masz podane) i usuwasz je. Jakby co to włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów bo one mogą być ukryte :? Tutaj masz napisane jak włączyć pokazywanie ukrytych:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 684#622684

Potem Start => Uruchom => wpisz cmd => RD /S /Q "E:\Documents and Settings\ Nazwa Twojego konta \Ustawienia lokalne\Temp"

Wychodzisz z awaryjnego. Pobieasz ewido, robisz update bazy wirusów, skanujesz.

Po wszystkim robisz log z HijackThis i SilentRunners (opis w przyklejonym)

(Gblade) #8

skasować razem z dllką internat.dll

(Whiteangel11) #9

(Gblade) #10

skasuj pogrubiony plik , a wpis hijackiem ,wklej całego loga z silent runners (czekaj na komunikat done)

(Whiteangel11) #11

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 11:43

(Gblade) #12

logi ok, chociaż silent ucięty,ale dalej nie będzie nic co nas by zainteresowało.

(Whiteangel11) #13

wkleić jeszcze raz???? bo cos mi chyba nie wychodzi

(Gblade) #14

Jak chcesz, menadżer już działa czy jeszcze jest zablokowany ? jakie masz jeszcze problemy .

(Whiteangel11) #15

no właśnie menadżer jest ciągle zablokowany jak go odblokować?

(Gblade) #16

Otwórz notatnik i wklej:

Plik>>>zapisz jako>>zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki>>>zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom

(Whiteangel11) #17

wileki dzięki wszystko działa jestem pełen podziwu! :o :smiley: