Problem z netem

wczoraj wyskoczył mi komunikat o wirusie poczym antywirus sie odinstalował

jak włączyłem ponowie kompa to nie moge uruchomić internet explorera a jak klikam ctrl+alt+delete to pisze menadżer zadań został wyłączony przez administratora. Co zrobić aby było ok?

Zapoznaj się z TYM tematem i wklej na forum logi z HijackThis oraz Silent Runners

Podaj loga z programu HijackThis. Najprawdopodobniej jakiś syf… Jakiego AV używałeś \ używasz… ?? I jaki firewall ?? Co dalej po odinstalowaniu ?? Zainstalowałeś ponownie czy jak ??

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Opróżnij katalog TEMP. Najlepiej w awaryjnym zrób tak:

Start => Uruchom => wpisz cmd => RD /S /Q “E:\Documents and Settings\ Nazwa Twojego konta \Ustawienia lokalne\Temp”

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj.

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Możesz mi to wytłumaczyc ? bo zrobiłem to z tym programem na początku i są wszystkie znaczki zielone! Co dalej?

Dobrze.

Przywracanie systemu tak wyłączasz:

Tryb awaryjny tak ładujesz:

Potem uruchamiasz HijackThis i wybierasz “Do a system scan only”. Pokaże się lista wpisów, zaznaczasz wpisy które podałem i klikasz na “Fix checked”. Wpisy zostaną usunięte.

Następnie szukasz plików które zaznaczyłem na czerwono (ścieżki masz podane) i usuwasz je. Jakby co to włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów bo one mogą być ukryte :? Tutaj masz napisane jak włączyć pokazywanie ukrytych:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 684#622684

Potem Start => Uruchom => wpisz cmd => RD /S /Q “E:\Documents and Settings\ Nazwa Twojego konta \Ustawienia lokalne\Temp”

Wychodzisz z awaryjnego. Pobieasz ewido, robisz update bazy wirusów, skanujesz.

Po wszystkim robisz log z HijackThis i SilentRunners (opis w przyklejonym)

skasować razem z dllką internat.dll

skasuj pogrubiony plik , a wpis hijackiem ,wklej całego loga z silent runners (czekaj na komunikat done)

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 11:43

logi ok, chociaż silent ucięty,ale dalej nie będzie nic co nas by zainteresowało.

wkleić jeszcze raz??? bo cos mi chyba nie wychodzi

Jak chcesz, menadżer już działa czy jeszcze jest zablokowany ? jakie masz jeszcze problemy .

no właśnie menadżer jest ciągle zablokowany jak go odblokować?

Otwórz notatnik i wklej:

Plik>>>zapisz jako>>zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki>>>zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom

wileki dzięki wszystko działa jestem pełen podziwu! :o :smiley: