Problem z netem

Mam windowsa viste 5600 i mam problem z internetem. to znaczy nie laczy mi z internetem mam dostep tylko do “local only” a do internet nie. Mam router firmy asmax br 602 i po odpieciu go wszystko idzie oki ale jak go wepne to nie mam netu. Ma ktos pomysl jak to rozwiazac??

POMOCY!!

Sprawdź, czy dostajesz z routera dobre IP, gateway i DNS (ipconfig /all) - domyślam się, że router ma wbudowane DHCP?

tak router ma wbudowane dhcp, adres ip i inne. Adresy te sa takie same jak w win XP sprawdzalem na podpietym routerze w viscie i xp i wszystko jest takie same.

Moj administrator poradzil mi zebym wylaczyl ipv6 i tunelowanie ale nie wiem gdzie sie wylacza tunelowanie.

Proszę o pomoc

Może ten artykuł będzie pomocny:

Witam.

Dziękuję za artykuł. Wyłączyłem tunelowanie, ale dalej nie mam internetu. Zaktualizowałem nawet router i dalej nic.

Prosze o pomoc.

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 21:27

CZY KTOS MOŻE POMÓC W ROZWIĄZANIU MOJEGO PROBLEMU??

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 23:44

“BARDZO DZIEKUJE” ALE SAM SOBIE PORADZIŁEM Z PROBLEMEM.

Dwa slowa: IPv4 i IPv6 …razem. To wlasnie blad.

DNS jest zasypywane podwojnymi zapytaniami,

stad problemy.

Chętnie się dowiem, co było przyczyną?.. :slight_smile:

SiemensCXV70 mam taki sam problem, identyczny router, na XP wszystko śmiga pięknie a vista widzi tylko siec lokalną i nie ma połączenia z netem chociaż wygląda że jest wpożądku.

Złączono Posta : 19.10.2006 (Czw) 22:58

w dodatku działa jescze emule i gg, a internet ani ruszy.

to wiec w jaki skuteczny sposob ( na necie jest kilkanascie roznych opisow) wylaczyc ten protokol IPv6 zeby nie psul netu ?

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 9:11

czy mozesz opisac co zrobiles , jak cos wylaczyles (dokladnie) ?

Drodzy Panowie, po kilku ładnych godzinach spędzonych nad vistą, widze że problem jest tylko i wyłącznie z powodu serwera DNS, nie mam pojącia czemu nie działa, na statycznym IP, czy na dhcp, wszystko wygląda OK ale nie chodzi. Pingi na adresy IP idą a na nazwy domen już nie, bawiłem się trochę narzędziami nslookup i netsh ale nie wiem do końca jak się nimi posługiwać, tzn. wyłączyć tunelowanie, usunąć serwery DNS, stworzyć je na nowo i sprawdzić czy działają.

U mnie serwerem DNS jak i bramą jest router Asmax i problem jest tylko z wistą.

może ktoś z was wie cos o netsh i lookup

Ipv6 mam wyłączone w ustawieniach Local area network

U mnie normalnie pingi ida i na IP a takze i na nazwy - router to Linksys WRT54G ( nie wazne czy mam wlaczone IPv6 czy tez nie internet dziala tak samo)

@portal

Czyli u ciebie działa internet niezależnie od stanu IPv6 ?

O jakich opisach z netu pisałeś wyżej, możesz podac adresy ?

tak , nie zaleznie czy IPv6 jest wlaczone czy tez nie internet tak samo chodzi

a co opisow to poprostu szukalem je w googlach - nie pamieta adresow

witam

Poradziłem sobie na dobre z tym problemem, zrobiłem to w następujący sposób: pingi wychodziły na zewnętrzne adresy IP, więc podejrzałem w routerze jakie mam zewnętrzne adresy DNS u mojego dostawcy internetu (AsterCity), w ustawieniach połączenia wpisałem adres bramy normalnie czyli Ip routera, a adresy DNS wprowadziłem te z zewnątrz (czyli już nie adres routera). Net zajażył odrazu i chodzi normalnie.

czy tez doswidczasz tego ze nie zaleznie czy IPV6 jest wlaczony czy tez wylaczony to internet chodzi tak samo ?

Mam wrażenie że jest tak samo, ale zmiana ustawień sieci tak jak napisałem wyżej przyspieszyła mi otwieranie stron, możesz sprawdzić to samo u siebie, ustaw tylko DNS z zewnątrz od dostawcy netu

Witam, mam dokladnie ten sma problem co w powyzszym temacie i robilem doslownie wszystko co pisaliscie i co znalazlem w necie ale nie wiem czy sobie nie moge z tym poradzic czy o prostu zle cos robie, moglby ktos mi pomoc jakas instrukcja ??

mam router Asmax br604

aaa i jak cos to mam to wersje ze strony windowsa RC1

w ipconfig /all pokazuje mi wszystko dokladnie takie same jak na xp, co moge zrobic ?? szukalem w rejestrze tam tego folderu do wylaczenia

• HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\tcpip6\Parameters\DisabledComponents

ale ostatniego podfolderu nie mam DisabledComponents

pooomoocy bo juz mnie szlak trafia

To sobie go stwórz.

Prawym utwórz itp.