Problem z .NET Framework

Exe (D:\ee7a0808a1913e98fc0c5193cbc468\Windows6.1-KB958488-v6001-x64.msu) failed with 0xc8000222 -(null).
Final result: instalation failed with error code: (0xC8000222)

Mam Windowsa 7 i nie udaje mi się zainstalować poprawnie netframework. Czy ktoś się orientuje co oznacza ten kod błędu i co mam zrobić by mi się poprawnie udało przeprowadzić instalację?

Może do rozwiązania tego problemu to będzie pomocne https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30135

użyłem tego programu i nic to nie pomogło…orientujesz się co ten błąd oznacza?

Jeśli chodzi o net framework 4, to pobierz instalator exe offline. Te z WU są msu i jakiś błąd masz podczas instalacji online.
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17718

Swoją drogą nie napisałeś, co było powodem błędów. Czy próbowałeś odinstalować zintegrowany framework 3.5 z systemem windows 7?
https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=25150

Pobieraj potrzebne i instaluj. Jeśli chodzi o ten framework 3.5, to instaluj z opcji naprawy. Zdaje się, drugie okno instalatora.

Co do powodów:

Uszkodzone klucze rejestru systemu Windows związane z plikiem Windows6.1-KB958488-v6001-x86.msu / Microsoft Windows.
Wirus lub złośliwe oprogramowanie, które uszkodziło plik Windows6.1-KB958488-v6001-x86.msu lub powiązane pliki programu Microsoft Windows.
Inny program złośliwie lub omyłkowo usunął pliki związane z Windows6.1-KB958488-v6001-x86.msu.
Istnieje konflikt pomiędzy programem Microsoft Windows a innym programem oraz współdzielonymi plikami, do których następuje odwołanie.
Uszkodzony pobrany plik lub niekompletna instalacja oprogramowania Microsoft Windows.

który .NET Framework? Jest ich kilkanascie :smiley:

Nie pamiętam dokładnie, ale od którejś wersji .net frameworka wymagana jest instalacją jakiejś konkretnej łatki pod W7. Więc jeśli nie aktualizujesz systemu na bieżąco to szukaj informacji pod tym kątem. Instalacja konkretnej aktualizacji W7 powinna rozwiązać sprawę.

Ja bym z palca zainstalował tę aktualizację i instalacja powinna polecieć bez problemu.

GioWDS a skąd mogę pobrać tą aktualizację KB958488?

Jakiś czas temu zrobiłem format dysku i po zainstalowaniu systemu Windows 7 już miałem komunikat, że nie udało się poprawnie zainstalować Net Framework. Ostatnio pobrałem 4.0 a później 4.5 i za każdym razem ten sam komunikat wyskakuje…

Bogdan G pobrałem z tego pierwszego linku jaki podałeś, próbowałem zainstalować i wyskoczył komunikat, że instalacja nie powiodła się 0xc8000222

GioWSD znalazłem tą aktualizację o której pisałeś, pobrałem ją ale kiedy klikam by ją zainstalować to natychmiast wyświetla się błąd "instalator napotkał błąd 0xc8000222

Czy zainstalowałeś service pack 1 dla windows 7?

KB958488v 6001 -x64 to jest chyba właśnie ten Service Pack 1 dla Windowsa 7 i tak jak napisałem przy próbie zainstalowania tej aktualizacji od razu wyskakuje komunikat " instalator napotkał błąd 0xc8000222

Coś pokręciłem…ale znalazłem stronę z tym Service Pack 1 https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=5842

Tylko zastanawiam się które mam zaznaczyć bo jest ich sporo…te z 6.1 również?

Podłącz sobie instalkę (DVD lub USB) otwórz CMD jako administrator i wklep komendę
Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:H:\sources\sxs /LimitAccess
“H” dysk z instalką zależy jak u Ciebie będzie.

Dziękuję użytkownikom Kurp55, Bogdan_G, Wielkipiec,Fizyda,GioWDS oraz Stens1950 za udzieloną pomoc.

Zainstalowałem SP1 następnie uruchomiłem tą aktualizację o której pisał GioWDS (po pobraniu Sp1 zainstalowała się bez problemów) a następnie zainstalowałem Net Framework 4.5 i działa :smiley:

Wielkie dzięki za pomoc!!!

1 polubienie

To zainstaluj jeszcze nieoficjalne SP2 czyli kb3125574 (wymaga KB3020369).

siemka nie wiem czy można reanimować tematy na tym forum dlatego pisze z góry przepraszam za ortografię . pokrótce zaczęły spadać mi fps w grach po doinstalowaniu niektórych directx potem pojawił się problem z cda (nadal występuje) https://snipboard.io/R4o86Z.jpg?fbclid=IwAR0sMVEgp97UW3b1-1GTrx5znLz7OFe3G9Gsscip8Y_yuZ5lqAkv-cDFsMU wyczytałem że to może być spowodowane uszkodzonym netflameworkiem więc przystąpiłem do instalacji starszych pakietów ale potem wyczytałem że tak jak z direct w nowszych wersjach tak w przypadku net nie da się zainstalować starszych bez odinstalowania nowszej i instalowania po kolei więc to zrobiłem odinstalowałem net potem użyłem cclenera by wymazać klucze z rejestru po deinstalizacji i przystąpiłem do instalacji najstarszej która zawsze dobrze chodziła 3.5 piszę błąd instalacji zakończ instalacje poprzedniego programu aby zainstalować czy jakoś tak, potem zacząłem szukać informacji jakkolwiek pomocnych i natrafiłem na to forum staram się nie udzielać jeśli to co tu jest jakoś rozwiąże mój problem ale niestety. potem próbowałem jeszcze z odrobinę nowszą wersją 3.5.1 i 4.0 ale żadna nie działa. próbowałem użyć updatera systemu win ale tam mam nieznany błąd 803D000A.