Problem z netią i tp

(Dav4dav4) #1

Sprawa wygląda tak:

Mamy neo na 1 rok i umowa kończy się 22.01.08

Zamówiliśmy netię i gość podczas zamówienia nie zaznaczył że mamy neo choć było to mu mówione, myśleliśmy że wszystko jest Ok.

Umowa z netą została podpisana, na umowie bylo napisane że nie mamy neo, był to błąd, ale po podpisaniu rodzice zadzwonili do Netii i wytłumaczyli tę sprawę. Gość z neti powiedział że to załatwi, nawet obiecywał.

Dziś dzwonią z TP że mamy płacić kare (coś ponad 1000zł) i że netia nam zrywa umowe z Neo i że mamy mieć neta z neti od 4 stycznia. Zaszła olbrzymia pomyłka. Oczywiście rodzice dzwonili do Tp i do neti, tu i tu kazali nam jutro wysłać faxy o rezygnację. W neti mówią że nie mogą przesunąć terminu włączenia internetu, że musi on być 4 stycznia. Co teraz robić ? Mam nadzieję że nam pomożecie, bo moi rodzice na pewno nie zapłacą ponad 1000zł. :frowning: :-/

Ps. Jeżeli umieściłem temat w złym dziale to przepraszam, nie wiedziałem gdzie go wcisnąć :confused:

(Coke1) #2

Nie pocieszę Cię, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Czasu się nie cofnie, ale dobra rada - dla wszystkich czytających ten post - nie podpisujemy umów, które zawierają błędy i UWAGA : dokładnie je czytamy. Neostrada ma prawo żądać zapłaty za niedotrzymanie umowy, a netia nie będzie miała nic do tego, bo działała zgodnie z prawem. Jedyne na co możesz teraz liczyć, to złagodzenie kary przez monopolistę (po wielu petycjach). Wątpliwą przyjemnością może być złożenie skargi na pracownika neti, przez którego musisz zapłacić bardzo wysoką pieniężną karę.[wątpliwą, bowiem na pewno nie poniesie żadnej odpowiedzialności za uchybienia w pracy, a Ty stracisz tylko czas i nerwy] :!:

TPSA [-o<

(Coke1) #3

Jedyne co jeszcze mogę doradzić to zwrócenie się o fachową pomoc do Rzecznika Praw Konsumenta;

On z prawnego punktu widzenia na pewno podpowie Ci w jaki sposób rozwiązać ten problem, a i bardzo często sam Rzecznik "wchodzi do akcji" :smiley: . Numer do Rzecznika Praw Konsumenta działającego najbliżej Twojego miejsca zamieszkania na pewno znajdziesz w google :mrgreen:

(Dav4dav4) #4

Wielkie dzięki, już będę szukał :slight_smile: