Problem z nevervinter nights

Witam.Mam problem z grą Neverwinter nights wydaną w serii extra klasyka wraz z dodatkami shadow of undrentide i hordes of underdark.Problem wygląda tak że po uruchomieniu gry widzę kilka filmików wprowadzających,a gdy gra przechodzi do menu to widać tylko czarny ekran i kursor w kształcie ręki.Gra jest w wersji 1.68 pl,a mój sprzęt to core 2 duo 2,66 i palit gforce 8600gt z najnowszymi sterami.Dodam jeszcze że u kumpla na pentium 4 2,4 i palit g force 7600 gt śmiga bez problemu.Może ktoś wie w czym problem.Proszę o pomoc.

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 0:29

Już znalazłem rozwiązanie.Gdyby ktoś miał tez taki problem niech napisze a opisze co trzeba zrobić i w czym tkwi problem.

Ja również mam taki sam problem. Jak możesz to napisz mi jak go rozwiązać. Z góry dzięki.

Witam.Zacznę od tego że problemu nie udało mi się rozwiązać w 100%.ale da się grać.Przyczyna kłopotów to sterowniki karty graficznej.W przypadku kart starszych wystarczy zainstalować starsze stery,lecz jeśli chodzi o karty serii 8xxx to nie udało mi się znależć działających.Ja zrobiłem tak.Odinstalowałem sterowniki od karty i odpaliłem gre bez zainstalowanego sterownika.Gra się uruchomiła,przeleciały filmiki a w miejscu gdzie miałem wcześniej czarny ekran jest miejsce na wpisanie numerów seryjnych podstawki i dodatków.Po wpisaniu kodów gra przechodzi do menu głównego(nowa gra,wczytaj itp.)Niestety bez zainstalowanych sterów żyć się nie da więc wgrałem ponownie najnowsze sterowniki.Teraz po uruchomieniu gry sytuacja jak poprzednio(czarny ekran),ale teraz wiemy że jesteśmy w menu głównym i jak ono wygląda.Klikamy na oślep jakąś opcje,a gdy przejdziemy dalej grafika jest już wyświetlana prawidłowo.Jeśli okaże się, że kliknęliśmy nie to, co chcieliśmy,to powracamy do menu głównego, które o dziwo teraz wyświetla się prawidłowo i wybieramy opcje, którą potrzebujemy np.wczytaj.Przyzanm szczerze, że nie miałem zbyt wiele czasu by pograć więc nie wiem czy podczas gry nie napotkamy na inne niespodzianki graficzne,ale na razie nie ma problemów.A tak swoja drogą to CD PROJEKT wypuszczając reedycję gry powinien sprawdzić jak działa ona na nowych kompach,a nie liczyć że kupią ją tylko ludzie ze słabym (starszym)sprzętem bo nowe produkcje już im nie chodzą.Pozdrawiam.

Mogliby wydać jakąś poprawkę bo nie chce mi się aż tak bawić :slight_smile:

Na poprawkę to raczej bym nie liczył.Z tej gry to oni chcą wycisnąć jeszcze trochę kaski,a nie nad nią pracować.Łatki to pewnie będą wypuszczać do 2 bo słyszałem że też jest z nią sporo problemów. :frowning: