Problem z niedziałającym mikrofonem

(Nie wiem czy napisałem ten wątek w dobrym dziale, jeśli nie to sorki :slight_smile: )

Cześć

Zakupiłem ostatnio słuchawki MEDIATECH Balance z wbudowanym mikrofonem (MT-3546). Słuchawki działają bez problemu, tylko jest kłopot z mikrofonem. Po prostu nie działa. Próbowałem zaktualizować sterowniki do karty dźwiękowej (Realtek HD Audio) ale to też nie pomogło. Gdy zwiększam wydajność mikrofonu w ustawieniach, to tylko przy +30dB coś słychać, ale wtedy słyszę pisk i wszystko co mówię w głośnikach. W czym może tkwić problem?

Z góry dzięki

A do czego go używasz? W rejestratorze dźwięków jak audacity ustaw domyślnie inne wejście i podkręć głośność, a jeśli chodzi o komunikatory głosowe to są odpowiednie suwaki do dostosowywanie głośności lub jakieś “przyciski”.

Sprawdzałem nawet w rejestratorze dźwięków czy w ustawieniach urządzeń do nagrywania i system wykrywa mikrofon, tylko jest on strasznie cicho. Mikrofonu używam przeważnie do komunikatorów głosowych, ale nawet tam, gdzie pokazany jest poziom głośności urządzenia do nagrywania, podczas normalnego mówienia jest on ‘martwy’. Słyszę się tylko (ale strasznie cicho), gdy przystawię mikrofon blisko ust, co nie jest zbytt wygodne i praktyczne.