Problem z nieistniejącym zawirusowany plikiem!

Witam ma problem:

C:\Documents and Settings\Michał\Ustawienia lokalne\Temp\0cyp.exe »NSIS »STIEBar2.dll - Win32/Adware.BHO.Barstie.A Program

a fizycznie czegoś takiego nie ma.

Jak to usunąć ??

Fizycznie usuń cały TEMP

W TRYBIE AWARYJNYM uruchamiasz linię komend ( Start >>> Uruchm >>> cmd ) i wklepujesz:

RD /S /Q "C:\Documents and Settings\Michał\Ustawienia lokalne\Temp"

Dla pewnoście wrzuć log z HijackThis --> dziadostwo mogło się rozprzestrzenić :slight_smile:

Właśnie, jak można “odkryć” takie ukryte śmieci które wciskają się do folderu i nawet jak sie ma wyłączone ukrywanie plików itp. to ich nie widać?

Jak wrzucisz w/w log z w/w programu, to my się tym zajmiemy :slight_smile:

Samemu takie śmieci można wyrzucać tymi programami: Ad-aware SE Personal 1.06 oraz Spybot Search & Destroy 1.4, ale to i tak nie zawsze skutkuje :slight_smile:

SzymSzejdi napisał:

Aby zobaczyć i wyszukać więcej:

Mój komputer >> Narzędzi >> Opcje folderów >> Widok

  1. Usunąć zaznaczenie z - Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

  2. Zaznaczyć - Pokaż ukryte pliki i foldery

Opcje wyszukiwania - zaptaszkować

  1. Przeszukaj foldery systemowe

  2. Przeszukaj ukryte pliki i foldery

  3. Przeszukaj podfoldery

proponuje rowniez usunac zawartosc Temporary internet files… tj.

RD /S /Q "C:\Documents and settings\Michał\Ustawienia lokalne\Temporary internet files"

Barnaba Nie wiem czy czytałeś mój post zanim go zacytowałes? Ja mam Pokazane ukryte pliki, ale nie raz mi się zdażyło że wlazł mi jakis syf np. do sys32 i tylko antywirus go pokazywał, ale nie mógł usunąć, a ja w żaden sposób nie mogłem nawet znaleźć tego pliku. Jak z czymś takim sobie poradzic?

Jeżeli masz pewność, że ten plik można skasować, to możesz to zrobić za pomocą narzędzia KillBox --> zaznacz Delete on reboot , w polu full path of file wklejasz ścieżkę tego pliku, klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Ewentualnie możesz zrobić za pomocą komendy (w awaryjnym):

Start --> uruchom --> cmd i wpisujesz:

Gdzie w miejsce kropek wstawiasz ścieżkę dostępu :slight_smile:

Dzięki Gutek2222, pomogło. Skan z Nod32 czysty.

Dla pewności mogę prosić o sprawdzenie loga z Hijacka:

Dzięki

====================================

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga.

Pozdrawiam kuz5

SzymSzejdi - masz “Pokazane ukryte pliki” , ale czy również masz pokazane “chronione pliki systemu operacyjnego”?

@ misiu1 --> Logi wklejamy w tagach :evil:

W trybie awaryjnym z wyłącząnym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery pogrubione ręcznie z dysku):

Skan EWIDO po update :slight_smile:

Po zabiegach nowy log z Hijacka :slight_smile:

Pliku mssvcc.exe nie znalazł fizycznie.

Skanowałem ewido. A oto log z Hijacka ( przepraszam za tagi ) :

Thx

Log już jest czysty :slight_smile:

Nie ma za co przepraszać - po prostu pamiętaj na przyszłość :slight_smile:

Wielkie dzięki. THX :smiley:

Ja nie wiem czy wy zapominacie? Na dodatek to goły XP(jak nie chcesz zainstalować SP2) - użyj Windows Worms Doors Cleanerazmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

Nie złapiesz robaków :wink:

Ja mam pokazane wszystkie pliki

tam dwa razy chyba mi wirusy się zagnieździły