Problem z niektórymi grami na nowym komputerze

Zestaw taki jak w podpisie. Mam problem z grami Crysis, Race Driver: Grid i Gears Of War.

Crysis nie ważne na jakich ustawieniach i rozdzielczości (testowane na 1680x1050, 1440x900 i detale średnie, wysokie) zawsze działa z prędkością ok. 25FPS.

Żeby zagrać w Grida musiałem zrobić fanfixa i ustawić wentylator na 50% obrotów, przy niższych gra zasówała 60FPS i nagle spadało do 1-3FPS. Teraz można grać ale bez wygładzania krawędzi, a na tym mi zależy najbardziej.

Gears Of War nie idzie odpalić w ogóle. Przelecą początkowe loga i filmiki i gra przestaje odpowiadać.

W czym może tkwić problem (sprzęt sterowniki)? Wszystkie tytuły są oryginalne.

System Windows Vista Home Premium SP1, zainstalowane wszystkie aktualizacje z Windows Update. Sterowniki od karty są w wersji 8.8. Sprzęt nie podkręcany.

Pozdrawiam

P.S Tak poza tematem. Czy to normalne, że Vista OEM po zmianie całego komputera aktywowała się automatycznie?

Oprogramowanie OEM jest licencjonowane tylko na system komputerowy, na którym zostało po raz pierwszy oryginalnie zainstalowane. Od tego momentu nie można licencji przenieść na żaden inny zestaw komputerowy! - Czyli używasz Viste już nielegalnie .