Problem z nieregularnymi zawieszeniami

Witam serdecznie po dluzszej przerwie. Mam problem nastepujacej nautury. Otoz moja maszyna zaczela sobie jakis czas temu ze mna pogrywac. Objawia sie to nieregularnymi zwiechami podczas np uzywania Opery, czasem jakis bluescreen sie pojawi i spowoduje nieplanowany restart itp. Nie wydaje mi sie, ze powodem moze byc software poniewaz zasakaujaco czesto, ale i nieregularnie przy probach ponownego uruchomienia mam problem z zaladowaniem systemu, badz z wykryciem dysku twardego. Dopiero po wylaczeniu zasialania na kilka sekund moge ponownie poprawnie zaladowac system.

Co dziwne, jakis miesiac temu rozkrecilem obudowe, wypialem i wpialem spowrotem wszystko co umialem i przez kilka tygodni nie zarejestrowalem zadnego problemu. Teraz znow sie to pojawilo. Bede wdzieczny za wszelkie sugestie, podpowiedzi, porady, bo szczerze nie jestem obecnie w stanie sam rozwiazac problemow, ktore jeszcze kilka lat temu byly dla mnie drobnostkami. :wink: Tak to jest jak brakuje obycia, a komputer staje sie tylko narzedziem i przestaje byc pasja.

Chetnie podam wiecej szczegolow, ale nawet nie domyslam sie o co bedziecie pytac.

http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Debugger- … 04416.html

viewtopic.php?f=7&t=50125&start=0

zobacz czy gdzieś nie ma wypukłych, rozlanych kondensatorów, sprawdź jakie są temperatury, podaj jaki masz zasilacz.

A wiec przejzalem plyte glowna (zarazem odkurzajac co tylko moglem) i nie znalazlem zadnych zlych kondensatorow. Sprawdzialem rowniez temmperatury, do ktorych screeny podaje ponizej. Moj zasilacz to EZ COOL Socket 775 500W.

O to screen z programu everest

A tu screen z programu SpeedFan