Problem z niezgodnością sterownika dla Windows 7

Witam,

Zainstalowałem dziś starszą grę na laptopie z Windows 7 i przez nieuwagę kliknąłem i zainstalowałem DirectX 9. Gra nie odpaliła, odinstalowałem, dxdiag wskazuje, że wciąż mam directX 11. Teraz za każdym razem gdy włączam kompa, trwa to dłużej i pojawia się komunikat, że “Sterownik został zablokowany” , ze względu na niezgodność, etc.

Czy ktoś może pomóc i podpowiedzieć jak zrestartować/przeinstalować sterowniki, bądź usunąć ten problem, czy jest to w ogóle możliwe?

Z góry dzięki.

Witam. Jest taki program (tu chyba też) directx happy uninstal. Jest to wersja płatna i nie wiem czy w pełni działa. Odinstalujesz directx i ponownie zainstalujesz. Pozdrawiam

Dzięki za pomoc. Program ściągnąłem, ale nie mam zapisanej poprawnie działającej kopi zapasowej directX. Stąd nie mam jej skąd odzyskać. Ściągnąłem też DirectX z strony Microsoftu, ale dalej nic. Sam już nie wiem, czy to nie jakiś rodzaj “syfa”.

Czy istnieje inna możliwość na pozbycie się tego upierdliwego komunikatu?

Dodane 24.08.2010 (Wt) 23:05

Chodzi o sterownik Tages Protection. Nie mogę tego znaleźć, CC Cleaner nie pomógł. Ponoć zwykły śmiertelnik nie jest wstanie pozbyć się tego problemu. \

Jeśli jestem w błędzie i ktoś może pomóc, proszę o radę.

Zobacz tutaj o odinstalowywaniu tego sterownika: http://www.tagesprotection.com/main.htm