Problem z niskim FPS

Witam Forumowiczów :slight_smile:

Mam dość z pozoru klasyczny problem z niskim FPS w grach, nawet przy minimalnych detalach. Struktura jest dość dziwna. Komputer przez 5-15 minut (zależnie od gry) pracuje perfekcyjnie, nic się nie przycina, lecz po chwili wszystko klatkuje. Wszystkie gry, które się przycinają wskazują w testach wymagań, że komputer spełnia je przynajmniej na GOOD, więc trochę nurtuje mnie ten dziwny problem. Sprawdziłem FPS w Batman Arkam Asylum, która oficjalne wymagana ma następujące:

Wymagania minimalne:

* jednordzeniowy procesor 3 GHz

* 1 GB RAM (2 GB w przypadku Windowsa Vista)

* karta graficzna z obsługą SM 3.0 (GF 6600 lub radeon X1300)

Wymagania zalecane:

* procesor dwurdzeniowy (Pentium D 3 GHz lub Athlon 64 X2 3800+)

* 2 GB RAM (3 GB w przypadku Windowsa Vista)

* karta graficzna GF 7900 GT lub lepsza

Rozpoczął się filmik wprowadzający, przy którym fraps wskazywał wciąż 30, czyli dla mnie ok. Później zaczęło się wprowadzenie już we właściwym programie gry i nadal FPS wahał się w pobliżu 30-40. Po chwili zaczęła się scena skanowania postaci w pomieszczeniu, lecz w jej połowie (nic się nie zmieniało graficzne to pomieszczenie i niewiele się działo) FPS nagle spadł do około 10 i od tego momentu zaczęło klatkować. Uruchomiłem grę ponownie, znów było na chwilę wszystko ok, ale poźniej w innym miejscu juź troszke bliżej znów nastąpił spadek do około 10. Przypadłość ta dotyczy bardzo wielu gier i trochę nie wierzę w zła optymalizację wszystkich z nich. Zastanawiam się raczej, czy któryś podzespół mojego laptopa nie uległ awarii.

Specyfikacja:

Acer Aspire 6920G

Intel Core Duo T5750 (2.0Ghz, 667Mhz FSB, 2 MB L2 cache)

NVidia GeForce 9500M GS TurboCache (up to 1791MB)

3GB DDR2

Vista Home Premium 32bit SP2

sterownik grafiki 186.81_notebook_win7_winvista_32bit_international_whql

Proszę o pomoc i opinię, czy to wina słabego sprzętu, czy też można podejrzewać jakąś niesprawność.

Z góry za wszystkie posty dziękuję :slight_smile:

pobierz najnowsze sterowniki do karty graficznej ,jeśli to nie pomoże czyli komputer za słaby,niestety laptopy to nie komputery stacjonarne,9500 gs w deskopowych kompach to raczej nie jest szybka karta a w laptopach to hehe każdy wie,nie ta sama karta:D

Sterowniki podałem i są jednymi z najnowszych. Problemem raczej nie powinna być karta, bo podczas pomiarów temperatury podczas gry, kiedy gra zaczyna się przycinać wciąż panuje podobna na poziomie 60 stopni…

Problemem jest zapewne turbocache… karcie kończy się dedykowana pamięć operacyjna i zaczyna korzystać z pamięci systemowej co objawia się dużym spadkiem wydajności… jeśli masz taką możliwość spróbuj ten turbocache wyłączyć i znaleźć ustawienia na których sam ram karty graficznej jej wystarczy… bo zakładam że ma chociaż te 256mb własnego ramu…