Problem z nową kartą?


(Michal Misiek12) #1

Siema.

Kupiłem nową kartę gigabyte geforce gt220. Kiedy już ją zamontowałem, odpaliłem komputer. Zainstalowałem najpierw sterowniki z płyty, a potem pobrałem najnowsze ze strony nvidia.

Teraz kiedy włączam komputer, kiedy ładuje się system ( ten czarny ekran w 7 i pozniej przylatuje ten znaczek) to wtedy kiedy sie pojawia kropka czerwona i zielona chyba to wtedy sie zacina, ale po chwili normalnie się włącza. Chodzi mi tylko o ten moment, że się zacina, dlaczego ?

Zaczęło się to dziać po włożeniu nowej karty. Na starej karcie się tak nie działo, dlatego napisałem" problem z nową kartą"

Jak sądzicie, od czego to może być ?


(Chojinka) #2

jaki masz zasilacz???


(Agatonster) #3

Misiek1227 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(sadaj72) #4

Skoro się normalnie włącza, to w czym problem?

Gry działają? Nie ma artefaktów?


(thommy181) #5

Przed wyjęciem starej karty należało odinstalować jej sterowniki i oprogramowanie. Po włożeniu nowej i uruchomieniu komputera należy instalować tylko jedną (najlepiej najnowszą) wersję sterowników do karty. Przy zmianie wersji na wyższą należy również odinstalować poprzednią wersję. Nie należy sterowników nadpisywać.


(sadaj72) #6

Od wersji 9.10 instaluje nowsze catalysty bez odinstalowywania poprzednich i do tej pory żadnego problemu nie miałem, podejrzewam że na nvidii też problemów nie będzie. To już nie czasy sypiącego się win98.


(thommy181) #7

Nie wiem dokładnie jak jest w ATI/AMD, ale Nvidia sprawdza przed instalacją danego pakietu (instalator to robi) jakie oprogramowanie Nvidia jest zainstalowane w systemie i najczęściej jeśli nie odinstaluje się starej wersji to ów instalator zgłasza problemy. Często też napotyka się na spadki wydajności w przypadku nadpisywania wersji sterowników.


(sadaj72) #8

Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć bo kiedyś miałem 9600gt, i również z updatem nie miałem problemów, odpalałem instalator, “dalej”, “dalej”, “dalej” i wszystko było ok.

Chociaż ostatnio zauważyłem że nvidia ma nowy instalator :stuck_out_tongue: