Problem z nowym dyskiem

(Elber05) #1

A więc mam taki problem odnośnie nowego dysku twardego po zamontowaniu go i sformatowaniu pokazuje mi zaledwie 30 GB a dysk jest 80 GB. Jaka jest tego przyczyna i co moge zrobic? Czy jest to związane ze jest sformatowany jako FAT?

(Mworotylko) #2

1)Być może podczas formatu zostało nieprawidłowo przydzielone miejsce.

2)Albo kliknij prawym na Mój komputer > Zarządzaj > Magazyn > Zarządzanie dyskami.

3)Może masz na kompie 2 partycje, jedna 30 GB i druga najwyraźniej niewidoczna 50GB.

(Agatonster) #3

elber05 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(rapper) #4

Jaki to jest HDD?? SATA czy ATA?? Zobacz czy masz zworkę ustawioną na MASTER

(Magik) #5

Przeniesione Problemy :arrow: Hardware

(Ssoske) #6

Spróbuj użyć programu G-parted. Będziesz mógł wtedy sprawdzić czy przypadkiem nie jest tak jak pisał quarem: "Może masz na kompie 2 partycje, jedna 30 GB i druga najwyraźniej niewidoczna 50GB". Czy formatowałeś ten dysk systemem FAT32?

Jeśli tak, to pamiętaj, że ten format plików obsługuje pojedyncze pliki nie większe niż 4 GB. W przyszłości polecam NTFS :slight_smile:

Pozdrawiam

(fiero) #7

Napisz co to masz za płytę główną ?

Stare typy płyt nie obsługiwały dysków/partycji większych niż bodajże 32gb. Trzeba było na dyskach przestawiać zworkę żeby były widoczne inne partycje.

Jeśli masz komputer w miarę nowy (kilku letni) to tak jak piszą powyżej, zobacz czy na reszcie dysku masz nie przypisane 50 gb.