Problem z nowym dyskiem

A więc mam taki problem odnośnie nowego dysku twardego po zamontowaniu go i sformatowaniu pokazuje mi zaledwie 30 GB a dysk jest 80 GB. Jaka jest tego przyczyna i co moge zrobic? Czy jest to związane ze jest sformatowany jako FAT?

1)Być może podczas formatu zostało nieprawidłowo przydzielone miejsce.

2)Albo kliknij prawym na Mój komputer > Zarządzaj > Magazyn > Zarządzanie dyskami.

3)Może masz na kompie 2 partycje, jedna 30 GB i druga najwyraźniej niewidoczna 50GB.

elber05 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jaki to jest HDD?? SATA czy ATA?? Zobacz czy masz zworkę ustawioną na MASTER

Przeniesione Problemy :arrow: Hardware

Spróbuj użyć programu G-parted. Będziesz mógł wtedy sprawdzić czy przypadkiem nie jest tak jak pisał quarem: “Może masz na kompie 2 partycje, jedna 30 GB i druga najwyraźniej niewidoczna 50GB”. Czy formatowałeś ten dysk systemem FAT32?

Jeśli tak, to pamiętaj, że ten format plików obsługuje pojedyncze pliki nie większe niż 4 GB. W przyszłości polecam NTFS :slight_smile:

Pozdrawiam

Napisz co to masz za płytę główną ?

Stare typy płyt nie obsługiwały dysków/partycji większych niż bodajże 32gb. Trzeba było na dyskach przestawiać zworkę żeby były widoczne inne partycje.

Jeśli masz komputer w miarę nowy (kilku letni) to tak jak piszą powyżej, zobacz czy na reszcie dysku masz nie przypisane 50 gb.