Problem z nowym kompem i grami

(Czarnytomasz) #1

Witam wszystkich. Jak większość ludzi tu mam problem którego nie potrafię rozwiązać. Mianowicie problemy z grami na nowym sprzęcie. Od miesiaca mam nowy komp. Procek AMD Dual 6000+, 2 gb ramu, GeForce 9800GT 1 gb, zasilacz chyba 52 czy coś w tym stylu. Mam nowe sterowniki do grafiki, dx 10 dla XP. Problem to - np gram w Far Cry 2 na max detalach i rozdzielczości. jest ok. gra chodzi plynnie. jednak czasem się zacina. i nie ma znaczenia czy np pali śię 10 budynków czy nie. zacina się tak jakby sekwencyjnie. tak samo jak zmniejszę detale do min i rozdzielczość 800x600. co ciekawe czasem nawet grając w Diablo 2 również co jakiś czas się tnie. co może być przyczyną??

Komp od nowości nie był formatowany, win jest oryginalny. defragmentację robiłem i nie pomoglo, Temperatury są na poziomie 29 - 37 stopni. Proszę o jakieś rady

(Animologic) #2

DirectX 10 nie ma dla Windows XP, może to być przyczyna zacinania się gier. Ewentualnie ściągnięcie najnowszych sterowników z internetu może coś poradzić

(Czarnytomasz) #3

No sterowniki mam najnowsze. specjalnie ściągałem ale nic to nie dało. a dx... 9.0c miałem wcześniej i jest tak samo jak teraz z dx 10. i uwierz mi, że jest dx10 dla xp:) - oto link do pobrania:) http://www.techmixer.com/download-direc ... indows-xp/

(Szczur93) #4

Może poprostu karta się grzeje:D Otwórz bok obudowy i napisz czy dalej tak jest. Albo jakiś trafny sprzet ale to raczej niemozliwe przy nowych czesciach

(Jokerkro) #5

Spróbuj przywrócić ustawienia biosu do fabrycznych bo być może tam się coś przestawiło.

(Czarnytomasz) #6

temp są ok. przy przekroczeniu 37 stopni wiatraki przyśpieszają i zbijają temp tak więc to nie to. a słyszałem, że przy zakupie nowego kompa trzeba zrobić format i to ma znaczenie. nie wiem dlatego pytam. a co do biosa to może i to. zrobię reseta biosa i zobaczę co to da. a czy problem może być w programie do monitorowania temperatur?? np Speed fan... bo może top ten program przestawia coś w biosie??

(indepedente) #7

Ja myślę że to wina windowsa albo DX 10. Windows Xp nie obsługuje DX 10 dlatego najlepiej zainstalować DX 9 sprzęt masz dobry to zmień chociaż directa i zoacz ??

(Czarnytomasz) #8

miałem dx9.0c i bylo tak samo. dx 10 mam od 2 dni i tyle. to nie to. a dx 10 działa z xp. inaczej by nie był do ściągnięcia chyba:)

-- Dodane 23.01.2009 (Pt) 10:51 --

a czy problem nie lezy czasami w tym, że płyta gł to asus a procek amd?? podobno to nie za dobre połączenie??