Problem z nowym komputerem

Witam. Wczoraj zakupiłem nowy komputer…Podłączam wszystkie kable pod niego, a gdy próbuje go włączyć to na monitorze wyskakuje no signal analog i dioda na monitorze robi się brązowa. Przez to nie mam w ogołe obrazu na komputerze. Tam gdzie kupowałem komputer wszystko było ok…Takwięc co może być przyczyną?

Oddaj na gwarancję bo zapewne obudowa jest zaplombowana i jeśli sam będziesz chciał coś zrobić to stracisz gwarancję .

A co moze w tym siedziec??

Monitor jest także nowy?

Dodane 14.07.2009 (Wt) 8:29

Ja bym oddał spowrotem do sklepu

Monitor jest ze starego zestawu

Sprawdz ukolegi lub ukoleżanki jak masz możliwosc bo może być to wina monitora a jak to samo będzie oddaj na gwarancję :lol:

Wg mnie coś może być z kablem sygnałowym od monitora.

Padła ci Karta Graficzna , tak się po prostu czasem zdarza , nie ma sygnału z karty graficznej więc ekran nie zadziała i dioda będzie swiecić na brązowo , a powinna palić się na zielono . Komputer jest na gwarancji więc trzeba wymienić kartę graficzna i po sprawie :smiley:

Od razu padła , może poprostu coś się odłączyło np. zasilanie grafy albo wyskoczyła lekko z gniazda.

hmm. jeśli coś się odłączyło to tylko kabel do monitora , lub karta jest źle wpięta , sprawdź

Jeśli to wszystko jest oki to karta jest do wymiany :wink:

Jeśli nie masz plomby na obudowie, to zdejmij boczną ściankę.Teraz wypnij katrtę graficzną (uwaga na blokadkę złącza karty: albo wersja przesuwana, lub naciskana) i wepnij z powrotem. Próbuj kilkakrotnie aż zaskoczy. Ewentualnie wypnij i wepnij pamięci. Czasem to pomaga (są takie cuda).

To prawda. U mnie kiedyś pomogło wyciągnięcie i włożenie procesora. Podejrzewam że chodzi tu o gromadzenie się ładunków elektrostatycznych.

a nie podłączasz czasem do zintegrowanej?

Cyknij fotkę i pokaż czy na pewno podłączasz do odpowiednich gniazd monitor. Mi się zdaje ze masz monitor z VGA i chcesz się wpiąć w zintegrowaną grafikę chociaż masz oddzielną na pewno. Zobacz czy nie masz przejściówki z VGA na DVI. I przez nią się połącz.