Problem z nowym monitorem

Mam problem. Mam nowy monitor Iiyama ProLite E1900S-B2 i nie wyświetla on ekranu bootowania Windowsa ani Biosu. Wyświetla tylko pulpit. Przy pierwszym uruchomieniu było dobrze, ale gdy zrestartowałem kompa wyświetla zamiast tego ekranu: Out of Range: H. Frequency: 31.2kHz, V. Frequency 50.0Hz. Bardzo proszę o pomoc!

Jesteś pewien że to problem z monitorem a nie kartą? Sprawdzałeś inny monitor? Ew. czy wtyczka jest dobrze zamocowana do karty a karta nie poruszyła się w slocie.

Raczej nie, bo po podłączeniu monitora było dobrze. Wyłączyłem go na noc i gdy dzisiaj włączyłem, tak się zrobiło. Próbowałem podłączać go na nowo, bezskutecznie :frowning:

Złączono Posty : 25.01.2007 (Czw) 19:45

Dodam, że od podłączenia monitora zmieniłem tylko jasność i kontrast, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

zobacz czy inny monitor ma tak samo? ja miałem kiedyś nowy monitor pochodził tylko 5 dni i już się pojawiły problemy to go wymieniłem ale to było widać że od monitora wina a w twoim to bym miał wątpliwości :stuck_out_tongue:

Ze starym monitorem było OK, ale miałem inny problem. Od czasu do czasu po uruchomieniu kompa pokazywał się jakiś CMOS Checksum Error - Defaults Loaded. Potem trzeba było nacisnąć F1 i było OK. Nie wyświetlało się to przy każdym uruchomieniu, ale tak od czasu do czasu. Może ma to coś wspólnego z tym problemem?

CMOS Checksum Error - Defaults Loaded. Potem trzeba było nacisnąć F1

-z tym to wygląda na bios płyty,rozładowana bateria?

spróbuj zresetować CMOS płyty lub ewentualnie wyjmij baterię

jeżeli coś z płytą- zaobserwujesz

Chciałbym to zresetować, ale właśnie nie widze Biosu. Pokazuje mi się tylko ten napis. Gdyby jakoś dało się przywrócić wyświetlanie Biosu to już byłoby coś.

Złączono Posty : 25.01.2007 (Czw) 22:07

Jak myślicie? Czy pomoże reset Biosu? Słyszałem, że wystarczy tylko przytrzymać insert podczas uruchamiania komputera. Coraz bardziej wydaje mi się, że jest to wina Biosu, a nie monitora ani karty graficznej.

dlatego jeżeli nie umiesz inaczej wyjmij baterię z płyty na ok 30 min

Próbowałem resetować Bios, ale nic to nie dało. Może problem tkwi w częstotliwości odświeżania monitora? Stary monitor miał częstotliwość 85 Hz, a nowy 75 Hz. Czy da się ustawić gdzieś w Biosie częstotliwość odświeżania 75 Hz?

Złączono Posty : 26.01.2007 (Pią) 11:48

Sprawdziłem też stary monitor. Działa bez problemu.

spróbuj na starym monitorze w sterach ustawić na clonowanie

tak żeby pouruchomieniu mieć obraz na tv i monitorze

zmieniaj ustawienia wyświetlania i obserwuj efekty

nie znam tego monitora,ale może ma on jakiś przełącznik

na obudowie- popstrykaj

Uruchom kom. w trybie awaryjnym , zobacz w menedżerze urządzen czy monitor jest Plug and Play jeśli jest inny monitor to usuń go po restarcie zainstaluj Plug and Play .

Jeśli monitor jest w menedżerze Plug and Play w ustawieniach ekranu ustaw rozdzielczość na 1280 x 1024 w zaawansowanych ustaw odświeżanie

Już jest wszystko OK. Okazało się, że była to wina kabla S-Video łączącego komputer z telewizorem. Po jego odłączeniu jest wszystko OK. Dzięki za pomoc i pozdrawiam! :smiley: