Problem z nowym sprzętem// BlueScreen

A więc zacznę od tego że przedwczoraj przyszedł do mnie nowy komputer. Oczywiście ja uradowany oczywiście wszystko odpakowałem i podpiąłem. Zainstalowałem Windows 7 32-bit (wersja trial). I możecie wierzyć lub nie ale bardzo mi mina zrzedła jak od niepamiętnych czasów zobaczyłem BSOD… No ale nic mówię zainstaluje wszystkie najnowsze sterowniki może będzie ok, niestety przeliczyłem się dalej to samo. No to zainstalowałem wersje 64bit. Oczywiście też bez pozytywnego rezultatu. Jak już nie widziałem innego wyjścia wróciłem do poczciwego XP z którym nigdy problemów nie miałem, i tutaj też niestety ta zaraza mnie dopadła… Aczkolwiek mam wrażenie, że na XP rzadziej wywala BSOD. W każdym bądź razie w między czasie skanowałem pamięć, i nie znalazł żadnych błędów. W 3DMark06 Wszytko równiesz bez zastrzeżeń. Temperatury rdzeni nie przekraczają 60% nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Powiem szczerze, że nie mam już pomysłów co może być przyczyną. Czytałem, że BSOD z reguły jest wynikiem przestarzałych sterowników. Ale ten komputer ma 2 dni… Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Tutaj podaje parametry swojego sprzętu:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Płyta główna: MSI 870-G45 /AMD 870/

Pamięć RAM: Geil Value4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black)

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Zasilacz: Corsair 500W [CX500]

Monitor: Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

dodam jeszcze, że wszytko zakupiłem na esc.pl Gdy teraz próbuje się tam do dzwonić i uzyskać jakąś pomoc oczywiście nie da się :frowning:

A tu jeszcze te cyferki z BSOD. Może one komuś coś powiedzą:

0x000000FE (0x00000006, 0x855F24C8, 0x66725045, 0x00000000)

Tak szukając w Google tego kodu 0x000000FE, wszystko wskazuje na sterownik USB. Masz tu opis i propozycje rozwiązania problemu.

Spróbuj powyłączać wszytski zintegrowane urządzenia na mobo (przede wszystkim te USB) i zobacz czy problem nadal będzie występował.

BSODy występują w jakichś konkretnych momentach?

Nie, zupełni kiedy im się podoba. Ale zaciekawiło mnie to co napisaliście, mianowicie, że to USB. Wynikałoby z tego że to wina moje bezprzewodowej karty sieciowej TP-Link WN422G. Tylko co zrobić jak stery są najnowsze?

Nie za bardzo rozumiem. Możesz to rozwinąć lub przetłumaczyć na Polski? :slight_smile: Będę wdzięczny.

Odłącz i sprawdź czy to na pewno ona :slight_smile: Może downgrade sterowników?

Urządzenia wyłączasz w BIOSie - możesz wyłączyć dane urządzenie - np. kontroler USB. Ale sprawdź najpierw tę sieciówkę.

Odłączenie to nie najlepszy pomysł :smiley:

Bo od rana nie miałem BlueScreena. Także mógłbym sobie trochę poczekać a i tak wynik nie byłby wiarygodny jeśli byłby pozytywny.

Zainstaluje 7 bo tam było więcej BSOD i pogram w crysisa bez karty i zobaczymy c to da.

Dodane 01.07.2011 (Pt) 18:52

Ręce opadają… Już podczas samej instalacji blue screen wyskoczył mi 3x!! i musiałme wszystko powtarzać… szkoda gadać… To nie wina tej karty na bank bo była odłączona… Jakieś pomysły?

Dodane 01.07.2011 (Pt) 18:53

Z tym, że jeden blue screen zdąrzyłem zfotografować i był na nim taki kod 0x00000064. Inny niż ostatnim razem. Po reszcie sam się resetował więc nie było jak…

Dodane 01.07.2011 (Pt) 18:59

Dysk twardy też jest w porządku… Takze ja ja już nie wim co to może być :frowning: Poddaję sie…

Dodane 01.07.2011 (Pt) 19:05

Przed chwilą był kolejny BlueScreen…

Mam już kompletnie tego dość…

Ja też mam komputer z esc.pl i też na początku miałem blue-screeny. Winą była pamięć ram. Musiałem dwukrotnie odsyłać komputer by mi naprawili. Bardzo ten sklep mi podpadł…

A skąd wiedzieli że ram?

Jakoś konkretnie to sprawdzili?

bo nie widzi mi się go do nich odsyłać :frowning:

Tym bardziej że zrobiłem kolejnego formata i jak na razie bez zarzutu oprócz jednego blue screena przy wyłanczaniu kompa.

O kodzie 1000007e znowu…

Zdarzają się uszkodzone pamięci nawet nowe, Wiem na swoim przykładzie bo niedawno kupiłem nową w komputroniku i nie działała. Dostałem drugą to się teraz gryzie z moją starą pamięcią. Niby takie same oznaczenia itd. I też nie mam pomysłu.

Eh… Od czasu jak napisałem tamtego posta 3x miałem bluescreen… ręce opadają. Za każdym razem inny kod…

ghost123 Jak im odsyłasz kompa to ty za wszytko pałcisz?

Wysyłasz na ich koszt

O tyle dobrze…

W poniedziałek chyba podeśle im swojego…

Ten ostatni wskazywać może na uszkodzony RAM

Bluescreeny podczas instalacji wskazują prawie jednoznacznie na problem sprzętowy.

Najprościej będzie chyba zacząć podmieniać podzespoły i zacząłbym właśnie od kości ram.

Wyciągam właśnie po jednej. Komp od 12 chodzi bez ani jednego bsoda także jest dobrze. Zobaczymy jak będzie dalej.

czy to są jednakowe kości?

Tak kupowanie w tym samym opakowaniu. Dual chanel się to chyba zwie.

Ano tak się zwie :slight_smile:

Przetestuj je pojedynczo. Najpierw jedną potem drugą. Sprawdź je memtestem, najlepiej tą wersją bootowalną. Wypal obraz iso na płytce i uruchom z niej komputer.

Daj każdej po 2-3 godziny testu. Jeśli test nic nie wykaże, to popracuj na każdej z osobna po 2-3 dni

Jedna na 100% jest zwalona bo co chwile blue screen. Druga pracuje od wczoraj i jak na razie bez zarzutów. Jeszcze je sprawdzę tym memtestem ale to jak będę gdzieś szedł bo szkoda mi czasu.

No to prawdopodobnie masz odpowiedź na swoje kłopoty :slight_smile:

No też mam taką nadzieję. Tylko teraz zastanawiam się jak z gwarancją. Mogę oddać tylko jedną czy muszę dwie?