Problem z nowym zasilaczem

Witam! kupiłem nowy zasilacz fortron 350W i od tego czasy zaczęły mi sie bardziej grzać podzespoły, może zasilacz daje za małe napięcie? Procesor dochodzi do 54C a dysk do 47C. Wcześniej miałem Codegena 350W ale przyszła burza i coś się mu stało, w między czasie miałem jakiegoś no-name 300W i było wszystko dobrze, temperatury były na poznomie 45C proc i dysk gdzieś kolo 37C. Napięcie w biose na procesor mam ustawione na AUTO, tak zostawić czy lepiej ustawić swoje? I jak ewentualnie zmienić napięcie na dysk żeby utrzymywał normalne temp?Aha i wcześniej obroty na wiatraczku na procku były coś ponad 4100 a teraz jest nie cale 4000.Moja płyta głowna to Asus a7V600-X, porc AMD Sempron 2600+ podkręcony z 1.8 do 2.2GHz, dysk Seagate 80GB na ATA.Proszę o jakąkolwiek pomoc bo jak włączę jakąś grę to temp. bardzo wzrastają a wcześniej tak sie nie działo.Wydaję mi się że trzeba podnieść napięcia ale nie jestem pewien. Wszystko odczytuję SpeedFan’em

płyta główna której używasz wymaga mocnej linii +5V, owy fortron ma mocną linię +12V, dotknij go ręką, jaka jest jego temperatura (oceń przez dotyk).

ja wiem… może ma ze 25C max 30

czyli nie jakoś specjalnie dużo, a ile ma amper na linii +12V ?? nalepka na zasilaczu.

19.5A

to bardzo mało jak na linię +5V i dla pc który siorpie z tej linii…

należało brać takiego jak ten :

http://allegro.pl/item322638934_fortron … 60pfn.html

niekoniecznie z tej aukcji bo wstawiony jako uszkodzony (ale ten model).

na tej lini ma 30A

ja kupowałem zasilacz to właśnie nie mogłem się zdecydować między tym co teraz mam a tym co ty mi podałeś i wybrałem gorszy, ale uznałem, że wtedy mu starczało 300W to 400W będzie aż nad to

to nie jest kwestia ilości wat a możliwości poszczególnych linii, ten fortron 350W jest przeznaczony do konstrukcji nforce2,nforce3 i nawet4 oraz odpowiedników intelowskich wymagających zasilania atx standard 2.01 (bodaj) czyli 20 pin + 4pin. twoja płyta wymaga atx 20 pin i silniej linii +5V.

jako ciekawostkę mogę podać iż niektóre starsze płyty na np. chipsetach sis w ogóle nie wstawały na zasilaczach (ze standardem 2.xx czyli bez jednego pina).

czyli lepiej było by wymienić zasilacz na ten co ty mi podałeś??tak??

taaaak :P.

OK dzięki za rade technik, pozdro ode mnie