Problem z nowym zestawem - często crash'ujący system

(Avik96) #1

Witam Wać Panów!

Mam problem, poskładałem nie dawno kompa ( specyfikację podaję poniżej) i hmm... dość często kraszuje mi się system. Właściwie częściej niż włącza. Krasz polega na tym, że system włącza się elegancko ( Win 7), tam się te kuleczki zderzają, mruga logo i zamiast olśniewającego okna logowania mam pięknego blue screena. Nie bardzo wiem, czego to jest problem. Czy hardware' owy czy coś popierniczyło się za czasów kiedy sys hulał. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :smiley:

Obudowa ( raczej nie istotne) - CoolerMaster 330 K

Płyta główna - GA-770T-USB3

Karta Graficzna - Sapphire Radeon HD 5750

Zasilacz - CoolerMaster Power Plus 460 W

HDD - Seagate Barracuda 7200.11 320 GB ( trochę już stary i zjechany)

Procesor - AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz

RAM - A-DATA 4GB ( 2 x 2 GB) 1600 MHz Gaming Series

Czytnik kart - 5 w jednym, nie pamiętam producenta, a nie mam koło siebie tego kompa

Nagrywarka - Samsunk LightScribe Secure disc itd.

Nie wiem, czy wszystko napisałem. Jakby co, to pytajcie. Czekam na odpowiedzi na powyższe pytanie

Pozdro

Avik96

Spisz kod błędu z tego bluescreena i podaj go tutaj, albo zanim to zrobisz wpisz go w Google.

(system) #3

Być może ten dysk jest walnięty zobacz czy zadziała jakiś linux Live z płyty...i sprawdz czy nie masz bad sektorów. seria dysków Barracuda oznaczona numerem 7200.11 jest dosyć awaryjna dlatego zacząłbym od sprawdzenia tego dysku...

(Avik96) #4

Tak szczerze, to tak jak myślałem. Dysk był już wielo, wielkokrotnie formatowany a GParted wyczaił jakiś uszkodzone klastry czy cuś. W każdym razie nie dał sobie rady. Z drugiej strony mogło być o wiele gorzej. Mógł posypać się któryś z nowych komponentów, ale komputer poskładałem raczej dość solidny więc to było raczej mało prawdopodobne. W najbliższym czasie i tak miałem składać RAIDa, więc praktycznie awaria bez strat. Co do bluescreena, to strzele fotę i na imageshacka dam, to może ktoś coś pokmini. Będę wdzięczny :smiley:

-- Dodane 09.08.2010 (Pn) 12:02 --

Chłopaki, pojawił się nowy problem. Sformatowałem dysk, postawiłem sys jeszcze raz i powiem wam, że sytuacja jakiej nie widziałem. Komputer działał bezbłędnie i bezproblemowo do czasu aż... go nie wyłączyłem. W tym wypadku za bluscreena posłużył zrzut pamięci na dysk czy cuś takiego. Wie ktoś, o co w tym chodzi ?

-- Dodane 10.08.2010 (Wt) 0:11 --

Ehhh... To tak. Pojawił się nowy problem. Mam częsty blue screen ( również podczas pracy w sys). Zaraz po pojawieniu się okienka "Zapraszamy" następuje "Dumping Physical memory to disk" albo coś w rodzaju techical error 0x000.... Ponownie system nie chce się uruchomić, natomiast w awaryjnym trybie śmiga ( ale też zdarzają się niespodzianki). Zaraz po włączeniu "awaryjniaka" wyskakuje okienko "System windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie..." I jak tam dopatruje w szczegóły błędu, to wyświetla się za każdym razem

• Rodzaj błędu - blue screen

Jedyne co się zmienia to jego BCCode. Za każdym razem inny. Chłopaki, błagam pomocy. Powiedzcie chociaż, czy to wina hardware ( czy złego kompa poskładałem) czy raczej sys. Od razu zawęzi mi się pole poszukiwań.

Może aktualizacja BIOSu coś pomoże. Odpowiedzcie błagam.

Z góry wielkie dzięki!

Avik96

-- Dodane 10.08.2010 (Wt) 19:52 --

Dołożę, że system działa przez... 5,5 minuty

-- Dodane 03.10.2010 (N) 11:18 --

Nie wiem, czy ktoś to jeszcze przeczyta, ale jakby... Problem to były ramy. Lewa partia. Oddałem do reklamacji. Dostałem nowe. System śmiga jak nigdy