Problem z nowym zestawem - często crash'ujący system

Witam Wać Panów!

Mam problem, poskładałem nie dawno kompa ( specyfikację podaję poniżej) i hmm… dość często kraszuje mi się system. Właściwie częściej niż włącza. Krasz polega na tym, że system włącza się elegancko ( Win 7), tam się te kuleczki zderzają, mruga logo i zamiast olśniewającego okna logowania mam pięknego blue screena. Nie bardzo wiem, czego to jest problem. Czy hardware’ owy czy coś popierniczyło się za czasów kiedy sys hulał. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :smiley:

Obudowa ( raczej nie istotne) - CoolerMaster 330 K

Płyta główna - GA-770T-USB3

Karta Graficzna - Sapphire Radeon HD 5750

Zasilacz - CoolerMaster Power Plus 460 W

HDD - Seagate Barracuda 7200.11 320 GB ( trochę już stary i zjechany)

Procesor - AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz

RAM - A-DATA 4GB ( 2 x 2 GB) 1600 MHz Gaming Series

Czytnik kart - 5 w jednym, nie pamiętam producenta, a nie mam koło siebie tego kompa

Nagrywarka - Samsunk LightScribe Secure disc itd.

Nie wiem, czy wszystko napisałem. Jakby co, to pytajcie. Czekam na odpowiedzi na powyższe pytanie

Pozdro

Avik96

Spisz kod błędu z tego bluescreena i podaj go tutaj, albo zanim to zrobisz wpisz go w Google.

Być może ten dysk jest walnięty zobacz czy zadziała jakiś linux Live z płyty…i sprawdz czy nie masz bad sektorów. seria dysków Barracuda oznaczona numerem 7200.11 jest dosyć awaryjna dlatego zacząłbym od sprawdzenia tego dysku…

Tak szczerze, to tak jak myślałem. Dysk był już wielo, wielkokrotnie formatowany a GParted wyczaił jakiś uszkodzone klastry czy cuś. W każdym razie nie dał sobie rady. Z drugiej strony mogło być o wiele gorzej. Mógł posypać się któryś z nowych komponentów, ale komputer poskładałem raczej dość solidny więc to było raczej mało prawdopodobne. W najbliższym czasie i tak miałem składać RAIDa, więc praktycznie awaria bez strat. Co do bluescreena, to strzele fotę i na imageshacka dam, to może ktoś coś pokmini. Będę wdzięczny :smiley:

Dodane 09.08.2010 (Pn) 12:02

Chłopaki, pojawił się nowy problem. Sformatowałem dysk, postawiłem sys jeszcze raz i powiem wam, że sytuacja jakiej nie widziałem. Komputer działał bezbłędnie i bezproblemowo do czasu aż… go nie wyłączyłem. W tym wypadku za bluscreena posłużył zrzut pamięci na dysk czy cuś takiego. Wie ktoś, o co w tym chodzi ?

Dodane 10.08.2010 (Wt) 0:11

Ehhh… To tak. Pojawił się nowy problem. Mam częsty blue screen ( również podczas pracy w sys). Zaraz po pojawieniu się okienka “Zapraszamy” następuje “Dumping Physical memory to disk” albo coś w rodzaju techical error 0x000… Ponownie system nie chce się uruchomić, natomiast w awaryjnym trybie śmiga ( ale też zdarzają się niespodzianki). Zaraz po włączeniu “awaryjniaka” wyskakuje okienko “System windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie…” I jak tam dopatruje w szczegóły błędu, to wyświetla się za każdym razem

  • Rodzaj błędu - blue screen

Jedyne co się zmienia to jego BCCode. Za każdym razem inny. Chłopaki, błagam pomocy. Powiedzcie chociaż, czy to wina hardware ( czy złego kompa poskładałem) czy raczej sys. Od razu zawęzi mi się pole poszukiwań.

Może aktualizacja BIOSu coś pomoże. Odpowiedzcie błagam.

Z góry wielkie dzięki!

Avik96

Dodane 10.08.2010 (Wt) 19:52

Dołożę, że system działa przez… 5,5 minuty

Dodane 03.10.2010 (N) 11:18

Nie wiem, czy ktoś to jeszcze przeczyta, ale jakby… Problem to były ramy. Lewa partia. Oddałem do reklamacji. Dostałem nowe. System śmiga jak nigdy