Problem z O/C CORE2DUO E4300

WITAM! !!

Moja reszta sprzętu:

galaxy 7600 GS@GT , płyta GIGABYTE GA-965P-S3, 160 GB DYSK,

Koniecznie wymień zasilacz zanim zabierzesz się za podkręcanie.

Sądze ze zmiana zasilacz moze pomoc wiec kup ten zasilacz :

http://allegro.pl/item188774199_amacrox … m_cy_.html

a jeżeli chcesz sie upewnic czy to na pewno zasilacz to pozycz od jakiegos kumpla albo znajomego jakas dobra zasiłke i sprawdz czy na niej to samo bedzie.

Podobnie jest u mojego kolegi. Też nawet jak się podniesie o 5 Mhz to się nic nie da zrobić nawet bios się nie ładuje. Tylko reset bios’a pozostaje.

Reasumując dziwna sprawa :slight_smile:

Ja mam takie same, tylko na CL4 i producent “każe” ustawić napięcie 2,1 V.

Widocznie trafiłeś na gorszy egzemplarz to OC - z E4300 tak jest, że niektóre egzemplarze dobrze się kręcą innych prawie z miejsca nie idzie ruszyć, dlatego jestem zwolennikiem kupowania sprawdzonego E6300 :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 16:43

Z tego co wiem, to ta płyta nie nadaje się do OC

a więc spróbuje najpierw podnieść napięcie na pamięciach jak dalej nic sie niepoprawi to zmienie zasilacz na 500W albo 620W PENTAGRAMA

perzyk wystarczy ten:

http://www.allegro.pl/item191068920_zas … _nowy.html

Heh kolega ma MODECOM FEEL-III 400W :wink:

( To był komp kupiony w “makoro kesz” )

perzyk Bardzo możliwe że brakuje mocy i się resetuje :wink:

a jak zasadzsisz tego blue storm’a to mocy nigdy Ci nie braknie :wink:

heh u mnie jest do 650 ale coś nie bardzo tej mojej płycie wierzę… :wink:

Trochę to dziwne bo z podniesieniem MHz o 45 powinien sobie poradzić. Ja np podkręciłem swojego do 2,6GHz (dalej nie próbowałem) i podstawowe testy poszły bez problemu (SUPER PI, PRIME 95, 3D Mark 2001…).

oi,

wystarczy poszukac… ta plyta nie nadaje sie do o/c ,niestety-3-fazowe zasilanie,normalne kondensatory-najtanszy produkt gigabyte

cytat:

‘‘Witam, mam problem z podkręceniem proca E6300 na płycie Gigabyte s3 p965. Ustawiam FSB na 400MHz, napięcie dla pewności 1,4V (da się oczywiście na niższym) i DIM Voltage +0,2V. Komputer bez problemu uruchamia się, wszytskie testy w orthosie przechodzi bez błędów. Jednak w chwili gdy robię ponowne uruchomienie komputera to już nie wstaje, tak jakby coś się nagrzewało za mocno i dopiero po kilkunastu minutach odpoczynku można uruchomić kompa normlanie. Pamięci mam GEILA 667MHz, ustawione są 1:1 były sprawdzane i spokojnie mogą do 900MHz chodzić, więc to chyba nie są powodem braku możliwości OC. Chlodzenie WC, temp 45 w stresie na 2,8GHz.’’

coz wiecej …

JA myśle że płyta jest dobra moge na niej ustawić FSB od 100 do 700 Widziałem pare recenzji i niej jest wcale zła. wiem ze nie jest to też jakaś super płyta ale myśle że do podręcenia z 1.8 do 2.6 powinna starczyć.

jesce jedno ta płytka jest z REV3.3 dzięki czemu moge podnieść oprócz 800/1066/1333 szyne FSB

mysle,ze nie do konca zrozumiales…

koles ustawil fsb=400, ty masz 200- troche brakuje, nie sadzisz ?

ma dobre chlodzenie, a i tak sie grzeje- plyta i jej elementy,ma za slabe zasilanie proca- widac nie trzyma napiec, bo dlaczego nie mozna odpalic po o/c?

Też tak myśle, dlatego stawiam na to że winą jest wersja procesora, która nie nadaje się do OC, i płyta gł., która również nie jest do tego najlepsza.

To co możesz ustawić to jedna sprawa, a to co płyta i procesor wytrzymią to druga :slight_smile:

Do OC bardziej nadaje sie model z końcówką DS3.

hmm…

GA-965P-DQ6

*12 fazowe zasilanie

*aluminiowe wzmocnione kondensatory

*chłodzenie: radiatory na mostkach połączone heat pipe + radiator na spodzie płyty

*Dual Bios

GA-965P-DS4

*6 fazowe zasilanie

*aluminiowe wzmocnione kondensatory

*chłodzenie: radiatory na mostkach połączone heat pipe , w przecieiwństwie do DQ6 brak radiatora na spodniej czesci plyty

*Dual Bios

GA-965P-DS3

*3 fazowe zasilanie

*aluminiowe wzmocnione kondensatory

*chłodzenie: radiatory na mostkach

to jesli chodzi o o/c…

zauważyłem ze program CPU-Z wskazuje mi:

CORE SPEED:1206.0MHZ

MULTIPLIER : X6.0

BUS SPEED : 201.0MHZ

RATED FSB : 804.0MHZ

VOLTAGE:1.136

czy to są normalne i prawidłowe dane??? :?

nie,

e4300 ma mnoznik x9, a wiec powinno byc fsb200x9=1800mhz

tu masz test, na tej samej plycie i e4300 vs. e6300- oba na 3.5ghz- e4300 9x386mhz

http://www.techspot.com/review/40-core2 … page2.html

juz chyba rozwiązałem problem. Myśle że nie mogłem podkręcić procka ponieważ miałem włączoną funkcje C.I.A 2 w biosie

czytałem gdzieś ze jest ona odpowiedzialne za jakieś sterowanie napięciami i itp.

I gdy ją wyłonczyłem ustawiłem sobie procka na 2GHZ i chodzi. nie próbuje narazie więcej bo troche sie boje ze względu na zasilacz. :?

zobacze jak bedzie dalej

Ja bym sie bał włączać komputer na tym twoim “zasilaczu”

Pewnie dym i nieszczęśliwy The End…

JA też się boje :shock: dlatego zostane narazie przy 2 GHZ a gdy kupie zasilacz to zobacze dalej ile uda mi sie z niego wyciągnąć

E tam, kręć, najwyżej się zwiesi i zrestartuje i przestawisz go na defy. Ja kręciłem do 2,6 na 400W zasilaczu E6300.