Problem z obramowaniem folderów w Windows 7

(Norbik95) #1

Witam, właśnie zakupiłem Sobie nowego laptopa z Windowsem 7 Starter.

Jedna rzecz mi nie pasuje.

Otóż z tapetą nie mam już żadnych problemów. Gnębi mnie tylko obramowanie folderów. Jak zrobić, by było przezroczyste?

Bardzo proszę o pomoc:)

Z góry dziękuję! :slight_smile:

(gufi4) #2

spróbuj tego programu http://blog.dobert.pl/20110825/zmiana-t ... arter.html służy do zmiany tapety i obramowania okien :slight_smile:

(FadeMind) #3

Programista ze strony WinAero wydał patch wymuszający pulpit aero w Windows 7 Starter i Windows 7 Home Basic.

Program podmienia pliki odpowiadające za obsługę okien, tworząc kopię zapasową oryginalnych plików. Program zawsze należy uruchamiać jako administrator. W razie konieczności można przywrócić oryginalne pliki ponownie uruchamiając plik Personalization Panel v1.2.exe.

Jest to NIEOFICJALNY patch dla Windows 7.

Link do pobrania programu

Sposób instalacji:

:arrow: Plik Personalization Panel v1.2.exe rozpakować na pulpit z pobranego archiwum.

:arrow: Uruchomić plik Personalization Panel v1.2.exe jako administrator. Uruchomić ponownie komputer.

:arrow: Pulpit Aero oraz wpis menu podręcznego Personalizacja na pulpicie powinien być widoczny.

:arrow: Nie działa Aero Peak.

:arrow: Klikasz na pulpit prawym przyciskiem myszki.

:arrow: Wybierasz Personalizacja.

:arrow: Wybierasz dowolny temat Aero (z przezroczystością).

Aby cofnąć wprowadzone zmiany należy uruchomić ponownie jako administrator plik Personalization Panel v1.2.exe i uruchomić ponownie komputer.

Edycja: Poprawa odnośnika do pliku instalacyjnego, dopisanie kolejnych etapów konfiguracji.

(Norbik95) #4

FadeMind i obramowania będą przezroczystre?

(Semtex) #5

Klik

Tu masz te samo narzędzie w akcji, działa, sprawdzałem :wink:

(Norbik95) #6

Wiem patrzyłem wszystko i nie ma przezroczystości

-- Dodane 01.04.2012 (N) 7:01 --

Obrazek ->tylko coś takiego mam. A jak wziąłem kompozycję z drugiego kompa to pyta czy wprowadzić do rejestru...

(FadeMind) #7

Norbik

Na stronie WinAero nie działają hotlinki. Stąd problem. Link do poprawnego programu odblokowującego Aero.

Przed zastosowaniem patcha wg instrukcji musisz odinstalować program Personalization Panel for Windows 7 Starter

Zainstalowałeś program a nie zastosowałeś patch, stąd ta nieścisłość.

(Norbik95) #8

FadeMind , dzięki bardzo. Działa!!

Dzięki wielkie!