Problem z obrazem na Msi R9 270x


(Kodo3) #1

Witam 

 

mianowicie od  3 dni używałem Integry (grafiki) i3 4160 po hdmi i wszytko było w porządku. Wczoraj zakupiłem Radeona 270x podłączyłem pod pcie 3.0 ( w biosie zmieniłem na grafr na PCIE) i niestety mam czarny obraz przy uruchomieniu kompa po TV (kablem HDMI) jedynie co mi się wyświetla to w lewym górnym roku wartość 1920x 1080 50 hz ale obraz czarny , natomiast komp chodzi, klawiatur świeci nic nie piszczy. Grafika podłączona (świeci, wiatraki chodzą prawidłowo) pod pcie.3.0 i dodatkowo 2x6 pin zasilanie. Zaznaczam za karta chodziła jakis rok w innym kompie  i zostala porostu przełożona. Proszę o pomoc...

 

Moze to kwestiai najpierw połączenia przez dvi i zainstalowania sterowników i później przerzucenia na hdmi ??

 

 

Plyta : MSI b85i ITX

Zasilacz LC-power 600wat 

 

z gory dzięki   


(mrFreeze) #2

Dobra zacznijmy od tego czy cały czas jest czarny ekran czyli biosu też nie widzisz? Jaki masz zasilacz w tym kompie model i marka.


(Kodo3) #3

dokładnie tak jest czarny ekran lecz wyświetla mi sie  w tv 1920x 1080 50 hz taka informacja czyli jakiś sygnał idzie… 


(mrFreeze) #4

Nie masz monitora albo tv nie możesz podłączyć przez inny kabel. Widzę, że jest zasilacz więc masz go do wymiany mimo wszystko.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(Kodo3) #5

no właśnie spróbuje go podłączyć prze dvi do monitora, a co do zasilacza to na takim samym ta karta pracowała prze rok ( w innym kompie) i bylo ok.


(mrFreeze) #6

Jak chcesz ale żeby później nie było komp mi się spalił :slight_smile: Czytałeś o zasilaczach?


(Kodo3) #7

jak rozwiąże problem z grafika to pomyśle o ‘‘bezpieczniejszym’’ zasilaczu :).

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły :slight_smile: ?


(mrFreeze) #8

Miałem to dawno na myśli ale nic nie napisałeś czy jak podłączyłeś monitor to działa. Wyciągnij bateryjkę od biosu na 15min. Mała szansa, że pomoże ale warto spróbować. 


(Kodo3) #9

no właśnie spróbuje podłączyć pod monitor kablem dvi

problem rozwiązany, okazało się ze pod DVI wszystko działa,   dopiero po wgraniu sterowników w Windows , HDMI zaczęło wyświetlać obraz  w TV.