Problem z obrazem na Msi R9 270x

Witam 

 

mianowicie od  3 dni używałem Integry (grafiki) i3 4160 po hdmi i wszytko było w porządku. Wczoraj zakupiłem Radeona 270x podłączyłem pod pcie 3.0 ( w biosie zmieniłem na grafr na PCIE) i niestety mam czarny obraz przy uruchomieniu kompa po TV (kablem HDMI) jedynie co mi się wyświetla to w lewym górnym roku wartość 1920x 1080 50 hz ale obraz czarny , natomiast komp chodzi, klawiatur świeci nic nie piszczy. Grafika podłączona (świeci, wiatraki chodzą prawidłowo) pod pcie.3.0 i dodatkowo 2x6 pin zasilanie. Zaznaczam za karta chodziła jakis rok w innym kompie  i zostala porostu przełożona. Proszę o pomoc…

 

Moze to kwestiai najpierw połączenia przez dvi i zainstalowania sterowników i później przerzucenia na hdmi ??

 

 

Plyta : MSI b85i ITX

Zasilacz LC-power 600wat 

 

z gory dzięki   

Dobra zacznijmy od tego czy cały czas jest czarny ekran czyli biosu też nie widzisz? Jaki masz zasilacz w tym kompie model i marka.

dokładnie tak jest czarny ekran lecz wyświetla mi sie  w tv 1920x 1080 50 hz taka informacja czyli jakiś sygnał idzie… 

Nie masz monitora albo tv nie możesz podłączyć przez inny kabel. Widzę, że jest zasilacz więc masz go do wymiany mimo wszystko.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

no właśnie spróbuje go podłączyć prze dvi do monitora, a co do zasilacza to na takim samym ta karta pracowała prze rok ( w innym kompie) i bylo ok.

Jak chcesz ale żeby później nie było komp mi się spalił :slight_smile: Czytałeś o zasilaczach?

jak rozwiąże problem z grafika to pomyśle o ‘‘bezpieczniejszym’’ zasilaczu :).

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły :slight_smile: ?

Miałem to dawno na myśli ale nic nie napisałeś czy jak podłączyłeś monitor to działa. Wyciągnij bateryjkę od biosu na 15min. Mała szansa, że pomoże ale warto spróbować. 

no właśnie spróbuje podłączyć pod monitor kablem dvi

problem rozwiązany, okazało się ze pod DVI wszystko działa,   dopiero po wgraniu sterowników w Windows , HDMI zaczęło wyświetlać obraz  w TV.