Problem z obrazem odbieranym przez Skype

(Piotrekzmc) #1

Jeżeli był juz taki temat to z góry przepraszam.

Mój problem polega na tym iż ostatnio testowałem sobie skype. Chciałem pogadać z dziewczyną wykorzystując jej kamerkę, to znaczy chciałem ją widzieć i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że obraz jaki widziałem był daleki od ideału. kolory to głównie fioletowo różowy, zielony, a w dodatku obraz był w pionowe paski. Ja na swoim komputerze nie mam kamerki, zamierzam dopiero kupić... Dodam jeszcze że u kolegi na kompiku obraz był ok. On na swoim komputerze ma kamerkę. Czy fakt że ja takowej nie posiadam i żadnego oprogramowania z tym związanego możę być przyczyną złego obrazu na moim kompie ??? Możecie coś poradzić?? czego to może być wina i jak temu zaradzić.

(system) #2

…wideo w skypie jest czasowo niedostepne …zablokowane

(system) #3

Skype zablokowało w swoim oprogramowaniu możliwość korzystania z przekazu wideo. Powodem jest wykrycie dziury, która pozwala atakującemu na przejęcie kontroli nad komputerem ofiary. Atak odbywa się za pomocą kodu JavaScript zintegrowanemu z witryną wideo Skype’a. Przyczyną błędu jest sposób, w jaki Skype prezentuje zewnętrzne pliki wideo. Na razie – do czasu usunięcia problemu - wyłączono możliwość korzystania z wideo, informuje serwis Vir News.

(Piotrekzmc) #4

ale w takim razie od czego zależy fakt że na jednym komputerze wszystko działa dobrze a na moim już nie ? i na czym polega to “zablokowanie” skoro wczoraj na kompie znajmoego normalnie z dziewczyną rozmawiałem z wykorzystaniem obrazu?? ja widziałęm ją a ona mnie… nie rzumiem o co w tym chodzi :frowning:

(saturno) #5

Podaj link do artykułu, bo nie mogę znaleźć, a wydaje mi się że sprawa jest dawno nie aktualna.

piotrekzmc na 99% wynika to z faktu, że nie posiadasz kamerki.

Pożycz od kolegi kamerkę i sprawdź u siebie.

Albo możesz sprawdzić u kolegi z odłączoną kamerką.

(Piotrekzmc) #6

Tomik mam zamiar kupić kamerke mże nawet jutro więc sprawdzę, dzieki za pomoc jakby jednak to nie pomogło napiszę wam o tym…

(Piotrekzmc) #7

Minęło troche czasu od ostatniego posta, ale niestety podłączenie kamerki i zainstalowanie dołączonego do niej oprogramowania nie dało efektu… Problem tkwi w moim lapie chyba, gdyż na kompie w domu PC obraz który odbierałem był poprawny. nie wiem czy wynikało to z faktu iż działało na świeżozainstalowanej wersji Skype czy nie. NIestety na laptopie nadal nie mogę odbierać obazu w kolorach rzeczywistych… Macie mozę jakieś patenty na ten problem? Możę ktoś już sie z tym spotkał???

Informacja z ostatniej chwili. Teraz już wiem że problem ten dotyczy tylko i wyłącznie obrazu w skype, testowałęm Windows Live Messenger i tam było wszystko oki ( mozę poza tym żę zarówno dźwięk jak i obraz strasznie się rwały) kolory wporządku brak tych pionowych linii…

(saturno) #8

Sterowniki do karty graficznej zainstalowane ?

DirectX zaktualizowany i przetestowany ?

(DirectX można przetestować poleceniem: dxdiag).

Oglądanie filmów w trybie pełnego obrazu działa prawidłowo.

USB nie jest za bardzo obciążone ?