Problem z obrazem podczas restartu komputera

Witam, sformatowałem cały dysk postawiłem win 7 64-bitowy. Zainstalowałem sterowniki. Problem polega na tym, że laptop włącza się i chodzi elegancko, wyłączam laptopa, włączam go ponownie i wszystko jest normalnie do momentu logowania systemu, lecz wtedy ekran zaczyna migać (szaro-czarno) pojawia się pół “poszarpanego ekranu” itd. Czasami zresetuje się sam i włączy ponownie czasami muszę wymusić zamknięcie guzikiem (dzieje się to często kiedy wyłącze go z pozycji systemu (start->zamknij), zaś z guzika czy kiedy komputer wyłączy się z braku prądu-zawsze). Co ciekawe po tym “błędzie” włączam laptopa raz jeszcze muszę wejść w tryb awaryjny, w awaryjnym nic nie robię klikam uruchom ponownie i laptop startuje bez problemu -tak jakby się “zresetuje przez włączenie awaryjnego”, odpala się pulpit, programy itd. Wszystko działa bez zająknięcia. Wyłącze laptopa, kolejny raz przy włączeniu znowu cyrk. Pomyślałem, że może wina sterowników, sformatowałem go raz jeszcze. Bez sterowników na świeżym systemie robi tak samo, programem Easy Driver Pro pobrałem wszystkie najaktualniejsze stery i jest bez zmian. Co to może być? Kres karty graficznej,procesora,płyty a może w biosie bootuje się coś nie tak jak powinno?