Problem z obrazem przy włączaniu kompa

A wiec tak.

Zepsół mi sie moniotr i pojechał do naprawy. 2 Tygodnie pójzniej brzywizli mi monitor. Naprwiony. Ale teraz jak włanczam komputer to pokazuje sie obraz Windows Xp ale tak przesuniety w lewo że tylko pół obrazka windowsa widac a jak jest juz Zapraszamy to wszytsko jeest ok. A i jeszcze dzieje sie tak samo jak pokazuj sie nazywa płyty głównej jak włanczam:( Wiem ze to mały problem ale jak ktos by mi pomógł to dzieki :slight_smile:

Rozumiem, ze to monitor CRT (kineskopowy).

Monitory zapamiętują osobne ustawienia dla każdej rozdzielczości i głębi kolorów. W momencie gdy widać napisy BIOS’u monitor pracuje w dość niskiej rozdzielczości, tak samo jest w przypadku ekranu ładowania systemu. W momencie gdy widać napis “Zapraszamy” monitor przełącza się w rozdzielczość ustawioną przez użytkownika (czyli taką jak masz na pulpicie). Widać monitor jest źle ustawiony dla tej niższej rozdzielczości, w której pracuje podczas napisów BIOS’a i w momencie ładowania systemu.

Przywrócenie ustawień domyślnych (fabrycznych) w menu OSD monitora powinno pomóc. Pamiętaj tylko, że później musisz na nowo kalibrować monitor (rozciągnięcie, przesunięcie itp.).

Pozdrawiam.

sory ale to LCD ;p

to powinieneś mieć przycisk autoselect czy coś w tym stylu, ewentualnie przez menu monitora przesuń tak, żeby było ok.

A nie masz czasem podłączonego kabla do telewizora?? … Ja mam to samo ale przez to, że połączyłem komputer z telewizorem … I dzieje się to zarówno na panelu LCD jak i na zwykłym monitorze CRT … Ale mnie to nie przeszkadza :wink:

A próbowałeś w momencie gdy jest przesunięty obraz nacisnąć klawisz albo wybrać z menu funkcję ‘autodopasowania’?