Problem z obrazem w skanerze mikrotek


(Filip336) #1

Po zainstalowaniu sterowników do skanera microtec (ScanMarker 4800) niby wszystko jest dobrze,ale jak włożę materiał do skanera,to on mimo,że skanuje go,to w podglądzie nic nie widać. Czyli wygląda na to,że nie widzi tego,co skanuje.

Zna ktoś przyczyne tego stanu rzeczy?


(Lewy) #2

może masz zablokowaną taśmę?


(Filip336) #3

A jak to sprawdzić?

Bo niby normalnie pracuje(słychać pracę i widać przesuwanie światła).

Nie pisze też o żadnym błędzie.

Pokazuje zeskanowany obraz,tylko że nic na nim nie ma-tak jakby nic nie było włożone do skanera i zeskanował tylko ten brak kartki...

A sprawdzanie skanera poprzez polecenie testowania skanera daje pomyślne rezultaty,tylko czemu zachowuje sie,jakby zeskanował białą kartkę?

Update:

już wiem,czemu nie widać zeskanowanego obrazu: ten panel który powinien się przesuwać przez całą długość skanera,aby mógł zeskanować obraz, nie przesuwa sie w ogóle!! wydaje dżwieki i stoi w miejscu- nie może ruszyć!

Pomocy, co moge zrobić,zeby to odblokować?

Czy to juz do serwisu sie nadaje, czy można samemu odblokować?


(Tomek Zamlynny) #4

Czy to jest nowy skaner??? Również miałem taki problem przy pierwszym skanowaniu a mianowicie, była tak zawleczka plastykowa, która należało wyciągnąć


(Filip336) #5

Skaner stał jakiś czas,ale nigdy nie był używany. Myśle,ze to może być przyczyna tej blokady.

A w którym miejscu ta zawleczka się znajduje i jak ją usunąć? ( bo niedobrze by było gdyby okazało sie,ze się nieostrożnie wyłamało coś,co powinno być na swoim miejscu :smiley: )


(Admin) #6

Zazywczaj jest to pod spodem.

Może być coś przesuwanego.

Zobacz czy nie masz czegoś takiego LOCK - UNLOCK to właśnie to ...


(Tomek Zamlynny) #7