Problem z obróbką video

Witam.Ja mam caly czas ten sam problem.

Wszyscy ktorzy mi pomogli dotychczas serdeczne dzieki ale to nie koniec historii.

Zrzucony film AVI z kamery wazy 6,27 GB. Po kompresji na MPG wazy 1,20 GB ale !!

zgralem go na plyte dvd i otworzylem ja na kinie domowym no i klapa :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

trzesie mi strasznie filmem. Jak byl podczas nagrywania szybki ruch kamera to w ten sposob odtwarza ze trzesie calym obrazem. Probowalem juz mnostwo programow do dekodowania TMPGENC, Virtual Dub i przynajmniej jeszcze z 5 lub 6 tego typu programow.

nie chcialbym juz propozycji kolejnego programu do kompresji tylko chcialbym sie dowiedziec co zrobic zeby mi wlasnie nie trzeslo obrazem.

Wczesniej mialem problem z przeplotem ale to juz rozpracowalem. Noale widocznie za dobrze by bylo jakby juz bylo wszystko OK.

Bardzo prosze o pomoc. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Czemu takie duże pliki porobiłeś? Virtual Dub jest do niczego, użyj lepiej pełnego pakietu Nero Vision, lub Dr. DivX. Są szybkie i robią małe pliki! A do nagrywania .avi na DVD dobry jest też nero i nie nagrywaj na DVD plików .mpeg! To jest wręcz grzech! !!

A jak to wszystko nie pomoże, to poczekaj, aż skończy się trzęsienie ziemii! :smiley:

A spróbuj obróbki filmu w kompie jakimś programem. Standardowo w win xp jest dostępny Windows Movie Maker spróbuj może coś tam zrobisz (szczerze - to się nie znam zabardzo na tym :D) . a jak nie to sprobuj jakims innym programem do obróbki video :slight_smile: :slight_smile:

:o :o :o :o :o mam pytanie.Zrzucales kiedys film z kamkordera przez kontroler IEEE 1394?? jezeli tak to na pewno bys tego nie napisal a tlumaczyc nie bede.Wiesz co to jest za format DV??

uzasadnij mi to, bo uwazam ze to jest jeden z lepszych programow do obrobki video, ale akurat mojego problemu nie rozwiazal.

jakby to zalezalo od szybkich programow a nie od Firewire to bylbym bardzo szczesliwy. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ale akurat z nagrywaniem to ja nie mam problemu :evil: :evil: :evil:

jak nagrasz AVI na plytce DVD i pojdzie Ci to na segmencie kina domowego ktory nie ma divx to szczerze Ci pogratuluje.

tego nie komentuje.Zarty w tym momencie sa nie na miejscu bo to nie jest strona http://www.smieszne.pl

chlopie pisalem juz ze obrabialem plik w kilku programach i nie chce wskazowek na temat tego jaki kolejny program uzyc. a standardowym XP Movie Maker’em mozna obrabiac filmiki 2 megowe

to po co piszesz?? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

dzieki za konkretne porady. Juz mi pomogly :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

TAKICH PORAD TO DAWNO NIE WIDZIALEM! !!

Mówisz, że próbowałeś wieloma programami do konwertowania, ale ja jednak się zapytam, czy próbowałeś: Power Video Converter?

Teraz druga sprawa - jakim programem nagrałeś plik na DVD?

Ile minut trwa film zgrany z kamery? (trzeba porównać długość i jakość z wielkością).

Czy bawiłeś się w dodatkowe menu, opcje itd?

DIKO

DrDivX106

DVDRip

BeSweetv1.5b29

dvdshrink32

TMPGEnc-2.524.63.181

mpegencoderv1.4.2

Gordian.Knot.Rip.Pack.0.28.7

DVDx23

sdvd

VirtualDub

The FilmMachine 1.3

WinMPG_VideoConvert

WinAVI-Video-Converter

VirtualDub-1.5.10

xdvdripper

avi-pro

honestechenc30

XVideoConverter

to sa programy ktorych probowalem do obrobki tego filmu ale Power Video Converter nie mam.Film trwa niecale 30 min. Zrzucony jest przez Firewire i ma dokladnie 6,27 G

nagralem Nero, najpierw obraz na HDD bo jak nagralem bezposrednio na plyte to mi Nero zpesul plyte

neiktore programy to znam na pamiec.Grzebalem w nich za pomoca instrukcji dostepnych na sieci.

A masz jakies antidotum na moje bolaczki??

Jeszcze jedno pytanie - kamera jest cyfrowa, czy analogowa? Bo od tego też zależy.

Wiadomo, przy cyfrówce dostajesz oprogramowanie i film jest proporcjonalny wielkością do długości, a przy analogowych, to różnie bywa.

Power Video Converter jest niestety płatny. Możes nim przekonwertować 50% filmu. W takim razie spróbuj programem ‘Super Video Converter’ - nim przekonwertujesz całość.