Problem z Obrotami Wentylatora na Procesorze , lub z Napięci

Witam!

Mój problem polega na tym, że podczas włączenia gry Quake III Arena 1.32 mod eFreeze użycie procesora jest 100% i po około 10 minutach komputer mi się wyłącza. Zapewne spowodowane jest to tym, że temperatura procesora jest zbyt duża. I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że na Quake III Arena 1.32 mod uFreeze użycie procesora jest normalne czyli 30-35 %. I tu moje pytanie: Czym to może być spowodowane, czy tym że mam za slaby zasilacz (400w) a może tym że chłodzenie za słabe(podstawowe) pomyślałem też ze może poprostu płyta nie dostosowuje obrotów wiatraka do temperatury. Dodam że gdy miałem procesor 1.6 Athlona mimo użycia procesora 100% komputer sie nie wyłączał a obroty wiatraka były dostosowane do temperatury i wszystko było OK.

Mój Sprzęt:

Windows XP Professional +SP3

Karta Graficzna: nVidia GeForce 6600 512 PCi-E

Płyta Główna Gigabyte M52L-S3

Procesor AMD Athlon 64 x2 2.6 Ze standardowym chłodzeniem

Zasilacz 400W(przynajmniej tak mnie zapewniali, a ja nie wiem gdzie sprawdzić jego moc bo nigdzie nie jest napisane)

Bardzo proszę o pomoc

Moc zasilacza powinna być na naklejce na nim samym. Jeśli jej nie widzisz po odkręceniu obudowy, spróbuj go wykręcić, być może jest z drugiej, niewidocznej normalnie strony. Ale moc to nie wszystko… zasilacz zasilaczowi nierówne, są pewne wynalazki, które np. trzeba omijać szerokim łukiem. Kwestia też tego jaki ten zasilacz ma przebieg.

Wg mnie chłodzenie nie ma nic do rzeczy, o ile zostało dobrze założone :lol: BOX mimo, że chodzi jak kosiarka jest po to żeby utrzymać procesor w należytej temperaturze nawet pod maksymalnym obciążeniem. Mam tylko nadzieję, że ten BOX jest od tej dwurdzeniówki a nie tego starszego procesora :roll:

Sprawdź zasilacz

Kicia znaczy no nie wiem o co dokładnie z tym BOXem chodzi, ale on raczej nie jest od starego procesora bo jak kupowalem to kupowałem wszystko obudowę, płytę , ram i procek wiedz myślę że nie. Ja w domu mam zasilacz 350W i tam to jestem pewny że taki jest bo pisze na nim , po za tym mialem go na starym kompie i dzialalo mi wszystko bez zarzutu, i przełożył bym go ale nie wiem czy właśnie jest sens.

poruszaj ręką radiator na procesorze może jest niewłaściwie założony może mieć trochę luzu ruszając lewa prawa ale powinien ruszać się powoli i z oporami jak ma luzy góra dół choć trochę albo lewa prawa ale lata w miarę swobodnie to jest źle założony zasiłka 400 wat nawet kiepskiej firmy powinna bez problemu poprawnie pracować z twoim sprzętem jeśli jest sprawny jeśli radiator jest ścisło zainstalowany to sprawdź kompa programami antywirusowymi potem możesz ściągnąć kombofix i dać loga po przeskanowaniu kompa