Problem z obsługa 4GB ramu na płycie ga-m52l-s3

a więc tak kości są identyczne a o co chodzi z tym “zlinkowane”?

http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/amd-phenom-x4-9850-ganged-unganged-p1.html Ganged/Unganged, mea culpa 8)

ps. a probowales wsadzic tylko dwie kosci do slotow w roznych kolorach? co wtedy sie dzieje?

obsadzaj najpierw zolte a potem czerwone - amd czesto ‘nie lubi’, gdy nie zachowana jest kolejnosc

pps. timingi ustawione recznie? jak nie to daj 5-5-5-15 2T i 2.1v na sztywno

i jaka rewizja plyty?

dobra to ja spróbuje obsadzić je w różnych kolorach te 2 kości, a co do timingow to są ustawione fabrycznie na 4-4-4-12 i napięcie 1.8 V, a gdzie można zmienić te timingi ?? no i te napięcie. a właśnie śie nie mogę doczytać jaka ta rewizja tej mojej płyty.

Dodane 20.08.2010 (Pt) 10:24

Problem rozwizany okazało się że problem polegał na tym iż jeden z żółtych wejść jest zepsute(przynajmniej na to wychodzi) sprawdzałem każdą kością te wejście i nie działa a co do tego że gdy wkładam 3 GB a wykrywa jeden to dlatego że jedna kość jest w żółtym wejściu a 2 pozostałe w czerwonych i poprostu wyłapuje tylko tę jedną kość i t właśnie mnie zastanawia czy jest możliwość zrobienia żeby wykrywało te 3GB?? aha i jest jeszcze coś dziwnego sprawdzałem na kościach i mimo tego że wszystkie 4 kości to ten sam model to na dwóch piszę napięcie 2.2V a na dwóch kolejnych 2.1V ?? o co tu chodzi??