Problem z OC athlona

Witam . mam problem z OC athlona (sprzęt z podpisu)

mianowicie , gdy podnoszę mnożnik max 210 to wszystko jest ok , natomiast jak będę chciał podnieść wyżej , da się , ale tylko wtedy jeśli to ustawienie z mnożnikiem np na 210 będzie ustawione , wtedy mogę podnieść do max 225.

jednak gdy wyłączę komputer , i później będę go chciał uruchomić ponownie z tymi ustawieniami na 225 , wywali mi takie coś

102b97cfeaf11e90m.jpg

dodam , że jeśli odrazu z 200 będę chciał podskoczyć powyżej 210 , wywali mi to samo .

domyślam się , że to jakieś durne zabezpieczenie, ktoś wie jak to ominąć?

Mówiąc 210,225 masz na myśli zapewne HTT płyty, a nie mnożnik, który rzadko kiedy przekracza wartość 15 :), pomijam już całkowicie odmienne jednostki…

Wszystko wygląda na to że twój procesor ma problemy z uruchomieniem się na zadanych ustawieniach dlatego krzaczy się przy starcia i przywraca domyślne ustawienia biosu. Każde zmiany częstotliwości i mnożnika testuj przynajmniej godzinę lub dłużej programem orthos stress prime, a gdy dojdziesz do jakiś z założenia stabilnych wartości warto je przewalcować jeszcze kilka godzin. Co mi się jeszcze nasuwa na myśl, to to że nie zaczerpnąłeś podstaw teoretycznych i kręcisz HTT na sztywnym dzielniku pamięci i to one Cie wykładają :slight_smile:

zapraszam do krótkiej lektury viewtopic.php?f=19&t=42924&start=0&hilit=podkr%C4%99canie+procesora

no sorki , HTT , już bełkotam :lol:

tak łukaszzek ale na mojej starej płycie (foxconn AMD690G) chodził na 235HTT bez problemu .

no dlatego skłaniam się do drugiej diagnozy że Cię pamięci trzymają. Przeczytaj powyższy poradnik i obniż dzielnik dla pamięci operacyjnej…

pamięci ustawiłem na 667 i dalej to samo .

może to jakaś głupia opcja w biosie którą można zmienić?