Problem z OC E5200

(Dawid Sloma) #1

Witam.

Złożyłem ostatnio nowego kompa:

• MSI P45 Neo3-FR

• Intel Core Duo E5200 + Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

• Corsair VX450 450W

• A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4

• Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3

• Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320GB

• Pioneer DVR-216D

Żalem byłoby oczywiście nie podkręcenie tego procesora. Dlatego zabrałem sie do pracy. Co prawda nigdy nie kręciłem Intela, ale skoro z Atlonami nie mam najmniejszych problemow to czemu nie spróbować. Wszystko prawie tak samo.

No i pierwsza próba: FSB na 220 daje 2750MHz. Tyle że to nic dla E5200 dlatego podnoszę FSB do 240 (3000MHz) ale o dziwo Windows się nie ładuje, do BIOSu wejść nie mogę no i skończyło się CLR CMOS. Dziwne, ale pomyślałem - zwiększe napięcie -niestety bez rezultatu. kolejne CLR CMOS. Oczywiście pamiętałem o RAMach, aby obniżyć ich dzielnik...

Co możwe być przyczyną? Co mnie hamuje? Może jest jakaś opcja, która jest włączona i nie mogę jechać wyżej z FSB. A może nowy BIOS rozwiąże sprawę??? Może jest na forum ktoś, kto ma taką płytę i procka i poda mi swoje ustawienia???

(Technik Elektro) #2

spróbuj na 230,235Mhz, jak się odpali, zajrzyj do cpu-z i zobacz taktowania, pobaw się mnożnikiem cpu powinien być odblokowany w dół.

(JNJN) #3

Zobacz, ale chyba ta płyta ma zworki do FSB, z domyślnego 200 przełóż na 200-266 i zobacz teraz - instrukcja do płyty i poczytaj.

(Dawid Sloma) #4

Próbowałem pogrzebać przy zworkach (na tej płycie są takie do OC). Ustawiłem na 266MHz. Mnożnik zmieniłem na 11,5 i napięcie podniosłem o najbliższą wartość na 1,136. RAMy równo na 400MHz (5-5-5-15). Komp wstał ale Orthos (priorytet 9) po 15 min. sypał błędami.

Może gdyby komp był dla mnie pomęczyłbym się z tym cały dzień, ale że dziś koleżanka odbiera go ode mnie - będe zmuszony złożyc broń.

(Technik Elektro) #5

jakie masz chłodzenie, stopniowo podnoś napięcie. testuj orthosem.