Problem z OC po resecie ustawień BIOS`u

WItam. Mam problem z overclockingiem procesora (Q9550), otóż przed przypadkowym resetem BIOSu chodził bezproblemowo bez zmiany napięcią na 3.6GHz (standardowo jest 2.83GHz) a teraz mam problem ustawić stabilne 3.3GHz a co dopiero 3.6.Proszę o pomoc, jeżeli bedzie potrzeba to wrzuce ssyBIOS`u.BIOS zrestartowałem zworką(nazwa przy zworce CLRTC_SW)

Sprzęt: ASUS P5N72-T Premium - płyta główna

Modecom VOLCANO 750 Watt - zasilacz

Geil 2x 2GB 1066 MHz 5-5-5-15 CL5

Wejdź do Biosu, ustaw “default settings” i zaakceptuj zmiany. Wejdź ponownie do Biosu i ustaw ustawienia, które miałeś przed resetem.

Djolomc , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Uruchom program CPU-Z i odczytaj domyślne napięcie dla tego procesora (VID). Takie samo lub o stopień wyższe ustaw w BIOSie. FSB ustaw na 410MHz, przy mnożniku 8,5 uzyskasz ok. 3,5GHz. Wyłącz też wszystkie opcje oszczędzania energii (SpeedStep, EIST itp). Szybkość pamięci RAM ustaw na szybkość bliską ich domyślnych ustawieniom. Napięcie dla nich zmień z 1,8 na ok. 2-2,1v, timingi na 5-5-5-15.

Troche chaotycznie, wiem. Także mam procesor, który się świetnie kreci więc wiem coś na temat podkręcania, tylko trudniej to co się wie napisać niż zastosować w praktyce :wink: