Problem z ochroną przed atakami sieciowymi w Kasperkim

(Bartekc7) #1

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego jak włącze ochrone przed atakami sieciowymi w Kasperskiy Antivirus 5.0.3.88 to mi sie nie chce łączyć ze strefą Neo. Mam Neo 128 i Windows XP z SP2

(El Presidento) #2

A odblokowałes przeglądarke z której korzystasz, czy chodzi ci o połączenie :?

(Jaszek Kkj) #3

Może są w tym programie jakieś stopnie zabezpieczenia i są ustawione na najwyższe nie pozwalające na podłączenie się do sieci ?

(Pierr) #4

moim zdaniem kacper nie blokuje neostrady.Może ustawienie firewalla.Mam kacpra personal pro i działa bez zarzutu.Sprawdż czy w ustawieniach kacpra masz włączony tryb ukrycia.Jeśli tak to go wyłącz.Pozdrawiam

(Bartekc7) #5

Dokładnie to jest tak:

Odznaczam opcje wyłącz ochronę przed atakami sieciowymi, uruchamiam od nowa kompa i nieraz sie niby łączy ale strony sie nie odpalają i z serwerem GG też sie nie łączy

(El Presidento) #6

A czy ten kasper posiada firewalla czy tylko blokuje ataki.

Domyslam sie ze ma firewalla, wiec dodaj do zaufajnych przeglądarki gg itp.

(Bartekc7) #7

Nie ma takiej opcji

(Pierr) #8

czy masz zainstalowanego firewalla.Jaki to forewall.Jakiej przeglądarki używasz.

(Bartekc7) #9

Nie mam żadnego firewalla a używam przeważnie Opery ale i w IE 6 strony sie nie wyświetlają

(Pierr) #10

Czy strony się blokują tylko przy włączonym kasprze (jego ochronie przed atakami sieciowymi) czy wogóle się blokowały.Jak już wspomniałem moim zdaniem kasper zabezpiecza przed atakami sieciowymi a nie blokuje przeglądarek.Może blokuje to zapora windowsoska.

Przy okazji zainstaluj sobie dobrego firewalla.Znajdziesz je na forum w bezpieczeństwo.

(Bartekc7) #11

Jak mam wyłączonął tą funkcje ochrony przed atakami sieciowymi to jest wszystko w porządku, a jak ją włącze to i wyłączenie zapory z SP2 nie pomaga. Ciągle strony sie nie wyświetlają a nieraz nawet nie chce sie łączyć ze strefą NEO

(Pierr) #12

jeszcze mogę zaproponować jedno kiedyś miałem problem z neo po zaktualizowaniu kaspra.Musiałem go odinstalować ,zainstalować ponownie zaktualizować i wszystko było OK.Możesz spróbować.Innego pomysłu nie mam.Pozdrawiam

(Bartekc7) #13

Niestety już tak próbowałem kilka razy i nic

(Lammermoor) #14

Jak masz ustawiony poziom ochrony w czasie rzeczywistym?Ja mam "Zalecany"-suwak jest posrodku i zadnych problemow.

kav0kx.th.jpg