Problem z oczyszczeniem komputera ( od zewnątrz )

(Dam9) #1

Mam problem, ponieważ chciałbym oczyścić swój komputer od zewnątrz, ale nie wiem jak to zrobić aby niczego nie zepsuć. Sprawa może wydawać się banalna dla innych ale ja tego jeszcze nigdy nie robiłem. Chcę go wyczyścić od kurzu, którego się zapewne dużo uzbierało a nie czyściłem go jeszcze od kupienia. Chciałbym aby w tym temacie ktoś dokładnie opisał jak go otworzyć a potem jak bezpiecznie oczyścić.

(Eryk42) #2

Rozkręcenie kompa to chyba nie problem. Ja swojego wynoszę do garażu i używam sprężonego powietrza. Można też używać odkurzacza ale jest to trochę kłopotliwe i zarazem niebezpieczne żeby jakiegoś elementu nie wciągnąć.

Czyszczenie zaczynam najczęściej od radiatorów bo tam chyba kurz najbardziej szkodzi (kurz zawala wnętrze i powietrze nie krąży jak powinno.). Jak czyścisz to odłącz komputer od sieci, bo niektórzy myślą, że jak powietrzem czyszczą to zwarcia nie może być ale gdy pojemnik zbliżysz zbyt blisko czyszczonych części to się może na nich woda skroplić. Więc na to też uważaj.

(witek-pl) #3

Metoda najlepiej sprawdzająca się, pędzelek + odkurzacz (pędzelkiem delikatnie zmiatamy kurz który wciągany jest podstawioną w pewnej odległości końcówką odkurzacza), ciężko coś uszkodzić no chyba że ktoś bardzo chce. Sprężone przydaje się do przedmuchania radiatora proca, reszta lepiej pierwszym zetawem. Oczywiście komp odłączony od sieci, bo sporo płyt dostaje napięcie równiez gdy komputer jest wyłączony.

(Yamaha503) #4

Te 2 posty up nie dotyczą tematu.

Bohater tematu chce wyczyścić kompa od ZEWNĄTRZ czyli na wierzchu (sama obudowa)

A nie od WEWNĄTRZ jak pisaliście ...

Użyj wilgnej szmatki

EDIT: No chyba że bohater tematu nie zna słów bo w pierwszym poście pisze o otwieraniu komputera a temat nazwał zupełnie inaczej

(system) #5

Na moje oko to był taki duży skrót myślowy. Od zewnątrz, czyli to co widzi i może dotknąć. Natomiast od wewnątrz - OS (czyli czyszczenie rejestru i te sprawy).

Polecam sprężarkę. Należy jednak ostrożnie dmuchać na wiatraki aby ich nie połamać, nie dać im zbyt dużego strumienia powietrza i tym samym zbyt dużych obrotów :slight_smile:

(Yamaha503) #6

No to sorry :stuck_out_tongue: Ja myślałem, że od zewnątrz czyli na zewnątrz czyli na wierzchu czyli obudowa :stuck_out_tongue:

Ale jak czyścisz wnętrze komputera no to:

Odkurzacz

Patyczki do uszów

Sprężone powietrze

(freyah) #7

Sprężonym powietrzem dobrze się czyści tylko trzeba odczekać trochę czasu zanim włączy się z powrotem zasilanie.

Cena od ok. 12 złotych