Problem z (od)czytaniem masowych urządzeń magazynyjących

Zakładałem kiedyś temat, ale nie uzyskałem zbytniej odpowiedzi; ogólnie cały port usb to prawdziwa zagadka.

a). Mam 2 branzoletki-pendrive gumowe o pojemności 1GB kiedyś na zmianę raz je czytało raz nie ostatnio zaszła potrzeba zgrania pliku i znów zawiodły, jednak wcześniej bez problemu były czytane w 2 osobnych kompach. Pokazuje obecnie 0 kb wolnych i ,żadnych plików a przy wklejaniu pisze nie można odczytać pliku z dysku źródłowego, testdisk nie widzi go, a przy formatowaniu nie mam kolejnego komunikatu. Przy drugiej wgl nie ma opcje odczytywania.

b). Adapter z kartą micro sd, tu ogólnie czyta, ale przy kopiowaniu jest kapryśny nawet jak skopiujesz coś małego w wielu sztukach to w połowie kopiowania error z urządzeniem we/wy albo nie może odczytać pliku z dysku źródłowego i tak samo u innych mi czyta (ten sam problem jest z 2 kartami, jedną sprzedałem, bo w wyniku ostatniego wakacyjnego wypadu musiałem zmienić telefon)

Jedyne co mi czyta bezkonfliktowo to klawiaturę mysz i mp3 pod usb.

Moja teoria, jeżeli to możliwe te pendrivy działają pod usb 3.0 a port ma 2.0 i się gryzą albo coś w środku jakieś styki nie znam się kończyłem infe nie elektrykę

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

Nazwa płyty głównej MSI KT3 Ultra (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333

Dysk fizyczny Generic Flash Disk USB Device //to ta bransoletka jedna z 2

Kontroler USB1 VIA VT8233(A) USB Universal Host Controller

Kontroler USB1 VIA VT8233(A) USB Universal Host Controller

Urządzenie USB Masowe urządzenie magazynujące USB

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

PS Wyguglowałem ,że moja płyta czyta usb 2.0 instalacja sterowników, aktualizacja czy odinstalowanie nie pomogło.

Tutaj leży Twój problem kolego, jak masz peny pod 3.0 z możlowością działania na 2.0 to i tak nie pośmiga ponieważ win xp nie trawi 3.0

To tylko przypuszczenie, a da się to jakoś zweryfikować? (płytę i urządzenie, jak po standardzie płyty jak atx to może w książce będzie pisało) peny dostałem jak były targi w technikum i wykładowcy ze studiów rozdawali upominki jak się udzielało dobrej odpowiedzi na pytanie. No i kiedyś czytało pod xp również, innego nie warto instalować na 12 letnim hardware.

A co z adapterem karta micro sd miała 2 giga ta druga chyba podobnie no może 4 jak avilla ogarnia. Chyba nie jest to jakiś zaawansowany sprzęt.

A patrzyłeś jak wygląda to wejście USB? Może masz pośniedziałe styki, lub wyrobione wejście. Bardziej stawał bym na styki ponieważ raz Ci czyta a raz nie.

Ciężko mi określić stan bo wejścia są z tyłu a zaraz za tym jest mała przestrzeń na kable i tapczan. Ale jeżeli tak się dzieje z penami to powinno również z drukarką i myszą pod usb, a tak nie jest. Nawet po odłączeniu i podłączeniu ten sprzęt działa bez pomocy restartu.

Chodzi Ci że wpinałeś w niedziałające wejścia drukarkę i działa tak?

Tak ale to niedziałające raczej by można ująć w cudzysłów. //w sumie tu była podpinana mysz, drukarka, klawiatura pod usb i problemów większych nie było za tyle czasu.

A co z płytą główną? Może ścieżki do usb masz pośniedziałe? Przyjrzyj się im i wyczyść spirytusem, tylko pamiętaj aby odczekać aż wyschną.

w sensie Zaśniedziałe gniazda??

to się kiedyś zrobi na dniach jak się kompa na chwile wyłączy a pokazałbyś gdzie by to mogło być mam bodaj standart atx http://www.logismarket.pl/ip/elmark-aut … 59-FGR.jpg

Obok front panelu masz podłączone gniazdo usb, są 4 piny i 5. Na płycie widać jak biegną do nich ścieżki, spróbuj je wyczyścić i zobaczyć czy nie są zaśniedziałe.

Dodane 12.05.2013 (N) 20:09

Tylko pamiętaj o właściwym podłączeniu bo płytę spalisz, GND zawsze od strony wolnego pinu.

Wiesz na hardware się średnio znam, wyczytałem ,że śniedź to jasnozielony nalot w świetle mogę go dostrzec mam taki schemat i mi się ciężko zorientować gdzie może być to gniazdo usb http://urbanlu.fm.interia.pl/plyta_gl/plyta.jpg, machnął byś jakieś oznaczenia w paincie? . Być może nalotu nie będzie i nie będę musiał ryzykować spalenia.

http://overclock.pl/images/articles/con … S/3pin.jpg

Tak wyglądają na płycie porty USB. Ale napisałeś że to wejścia z tyłu, więc wyjmij płytę i zobacz czy dookoła nie ma owego nalotu. Weź zwykły spirytus i przejedź wokoło patyczniekm higienicznym, jeżeli to nie pomoże to musisz wymienić gniazdo. Jeżeli sam nie potrafisz tego zrobić to w żadnym wypadku nie zabieraj się za to, chyba że spisujesz płytę na straty. Pójdź do komputerowego i powiedz że chciałbyś wymienić gniazda USB. Nie będzie z tym żadnego problemu, a koszt wyniesie około 50zł

PS: Śniedź może także być koloru rdzawego.

Dodane 14.05.2013 (Wt) 0:46

Jeżeli są to porty z tyłu, to nic nie musisz rozłączać, tylko wyczyść dookoła spirytusem. Nie bój się bo komputer nie gryzie, chodzi o to że jak masz z przodu porty USB to na płycie muszą być wpięte kable aby dane przekazać, dlatego wymagają one podłączenia. A ryzyko spalenia występuje gdy podłączysz je niewłaściwie i uziemienie nie jest na swoim styku. Jeżeli to porty z tyłu to nie ma żadnego problemu ponieważ są one bezpośrednio wlutowane.

No patrz i kolejny dowód na to ,że stare jest dobre. Samo wkładanie urządzeń typu pendrive jest z tyłu, niewygodne ale jak widać tańsze w utrzymaniu.

A produkt na bazie spirytusu może być (nie wódka, płyn po goleniu)?

Najlepiej czysty, ponieważ domieszki mogą zawierać elektrolity które przewodzą prąd.

OK, to gdzie bym mógł tanio i za ile nabyć spirytusa?

W każdym spożywczym kolego, około 20 zł za 0.5l :slight_smile:

Dodane 21.05.2013 (Wt) 19:13

Jeżeli to przeczyszczenie Ci nie pomoże to 100% że to wina gniazda, więc nieś na wymianę :slight_smile:

Aha no dobra kolega coś wspomniał ,że ma czysty spirytus to pożyczę jak się będziemy widzieć, myślę ,że godzina na wyschnięcie wystarczy.

Tak, pewnie :wink: Przy okazji wyczyść może wszystkie zaśniedziałe miejsca na płycie, mam na myśli przekaźniki przy procesorze, najczęściej śniedzieją.