Problem z odblokowaniem dwóch dodatkowych rdzeni w phenomie

(Mateusz Sawa1) #1

Witam!!

Parę dni temu odblokowałem sobie dwa dodatkowe rdzenie w procesorze. Sprawdziłem stabilność i wszystko było ok. Dzisiaj odpalam komputer i nie mogę odblokować rdzeni. Wszystkie ustawienia w BIOSIE mam tak samo ustawione jak wcześniej. Komputer widzi proca jako Phenoma II x4 b60 ale ma on tylko 2 rdzenie włączone. Próbowałem różne opcje na uruchomienie rdzeni manula, auto... i nic.

Za pomoc dziękuję !!

(Jas162) #2

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia BIOS' u, odpal system, uruchom kompa ponownie, spróbuj ponownie odblokować rdzenie. Nie wiem czy masz w ACC (Advanced Clock Calibration) opcję "Hybrid". Jeśli tak to ją ustaw a Active CPU Cores na "Auto"

(Mateusz Sawa1) #3

Resetowałem bios (przepadły mi ustawienia oc) nic to nie dało. Procesor jest teraz na domyślnych ustawieniach. wszystko mam w ustawieniach tak jak powinno być.

Doczytałem na internecie że mimo tego że nie wykrywa cpu-z dodatkowych rdzeni pracują one normalnie. Tylko czy to prawda???

(Jas162) #4

A czy po wykonaniu kombinacji klawiszy: Ctrl + Alt + Delete w zakładce "Wydajność" pod "Historia użycia procesora" masz cztery kolumny?

(Mateusz Sawa1) #5

niestety nie :frowning: