Problem z odczytem dysku instalacyjnego

Chcę dokonać reinstalacji systemu Windows. W Biosie ustawiony jest odczyt CD jako pierwszy. Po uruchomieniu komputera wyskakuje napis: "po naciśnięciu dowolnego klawisza nastąpi odczyt z dysku CD ", po naciśnięciu klawisza włącza się normalnie system. Co robić?

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

a klawiaturę masz na USB?

Tak.Chyba już wiem, w czym problem :slight_smile:

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 16:14

Uruchomiło się. Kiedy daję instalację wyskakuje komunikat, że komputer nie znalazł dysków zainstalowanych na tym komputerze.O co chodzi?

Na pewno masz dysk Serial ATA. Musisz mieć do niego sterowniki na dyskietce. Instalator w pewnym momencie wyświetla na dole komunikat o podobnej treści:

“Naciśnij klawisz F6 jeśli masz sterowniki innego producenta…”

Musisz nacisnąć i wskazać mu dyskietkę ze sterownikami. :slight_smile:

Czy wie ktoś, gdzie można znaleźć sterowniki do dysku?

Jeżeli masz płytkę z sterownikami do płyty głównej to właśnie tam je znajdziesz zgraj sobie na dyskietkę dalej postępuj tak jak napisał Mireczek.Jeżeli nie masz poszukaj w google napewno znajdziesz.

nie do dysku, tylko do kontrolera SATA, jaki masz na płycie głównej :slight_smile:

Mógłby ktoś znaleźć odpowiednie sterowniki. Nie za bardzo się na tym znam. Nawet nie wiem, jaka to dokładnie płyta główna.

Z papierów wynika,że “ASROCK kv7”. Byłbym wdzięczny za link. Nie mogę znaleźć żadnych płyt ze sterownikami, a powinny być dodane.

Zainstaluj ten program,odczytaj i podaj dokładny model płyty.

Znalazłem sterowniki. Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za pomoc.