Problem z odczytem dysku instalacyjnego

(Nightmare_) #1

Chcę dokonać reinstalacji systemu Windows. W Biosie ustawiony jest odczyt CD jako pierwszy. Po uruchomieniu komputera wyskakuje napis: "po naciśnięciu dowolnego klawisza nastąpi odczyt z dysku CD ", po naciśnięciu klawisza włącza się normalnie system. Co robić?

(squeet) #2

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

(Grzegorz Ch) #3

a klawiaturę masz na USB?

(Nightmare_) #4

Tak.Chyba już wiem, w czym problem :slight_smile:

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 16:14

Uruchomiło się. Kiedy daję instalację wyskakuje komunikat, że komputer nie znalazł dysków zainstalowanych na tym komputerze.O co chodzi?

(Mireczek) #5

Na pewno masz dysk Serial ATA. Musisz mieć do niego sterowniki na dyskietce. Instalator w pewnym momencie wyświetla na dole komunikat o podobnej treści:

"Naciśnij klawisz F6 jeśli masz sterowniki innego producenta..."

Musisz nacisnąć i wskazać mu dyskietkę ze sterownikami. :slight_smile:

(Nightmare_) #6

Czy wie ktoś, gdzie można znaleźć sterowniki do dysku?

(Uzi) #7

Jeżeli masz płytkę z sterownikami do płyty głównej to właśnie tam je znajdziesz zgraj sobie na dyskietkę dalej postępuj tak jak napisał Mireczek.Jeżeli nie masz poszukaj w google napewno znajdziesz.

(Grzegorz Ch) #8

nie do dysku, tylko do kontrolera SATA, jaki masz na płycie głównej :slight_smile:

(Nightmare_) #9

Mógłby ktoś znaleźć odpowiednie sterowniki. Nie za bardzo się na tym znam. Nawet nie wiem, jaka to dokładnie płyta główna.

Z papierów wynika,że "ASROCK kv7". Byłbym wdzięczny za link. Nie mogę znaleźć żadnych płyt ze sterownikami, a powinny być dodane.

(Uzi) #10

Zainstaluj ten program,odczytaj i podaj dokładny model płyty.

(Nightmare_) #11

Znalazłem sterowniki. Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za pomoc.