Problem z odczytem dysku


(Melon21) #1

Witam po raz kolejny w tym tygodniu, mój problem polega na tym że mniej więcej co drugi restart systemu pojawia się czarny ekran z napisem BŁĘDNY ODCZYT DYSKU NACIŚNIJ CTRL+ALT+DELETE ABY ZRESETOWAĆ SYSTEM co to może być? i strasznie mi internet wolno chodzi mimo że mam 10mb łącze, może to ma coś wspólnego z tym błędnym odczytem dysku....?


(Jjoasz) #2

sprawdz zasilanie i tasme - albo dysk sie nie wlacza, albo kontroler szwankuje


(Lukaszk 89) #3

Co do internetu to chodzi Ci o pobieranie czy o przeglądanie stron?


(Melon21) #4

więc jeśli chodzi o sprawdzenie taśm i zasilania to nie bardzo wiem jak to zrobić, jakimś programem..? a co do internetu to chodzi o przeglądanie stron bo ściągnie jest ok, sprawdzałem transfer i mam około 8mb czyli mniej więcej tyle co zawsze, 2 mb ginie nie wiadomo gdzie!


(Jjoasz) #5

raczej hardware'owo... znaczy przy pomocy srubokreta - przepnij tasmy i zasilanie

rzeczywista predkosc netu zalezy rowniez od odleglosci do switcha, dlatego dostawca nie gwarantuje okreslonej predkosci, tylko do wartosci

wolne wyswietlanie stron moze sie wiazac z dyskiem - przegladarka zapisuje cache/temp wlasnie na nim - jesli hdd wolno chodzi, to i reszta bedzie mulic


(Melon21) #6

acha no to lipa bo ja niepotrafie tam nic sprawdzić więć pewnie do jakiegoś serwisu muszę jechać znacie jakiś dobry serwis w krakowie?


(Hashi) #7

Jeśli Windows też jest "przymulony" to sprawdź czas dostępu do danych (Access time) przy użyciu np. HD Tach lub HD Tune.


(Melon21) #8

nic mi nie mówi ten wykres więc dam link do zrzutu ekranu na którym jest jakiś wykres


(Hashi) #9

Wyglada normalnie. Możliwe że problem jest z systemem (może wirus).

http://support.microsoft.com/kb/150532/pl

Użyj scandisk (cmd -> chkdsk /r /f -> T).


(Adam159159) #10

Tak, sprawdź najpierw czy nie jest zawirusowany, ja miałam podobny problem przez wirusa.