Problem z odczytem karty SD

Witam!! Mam laptopa Acer TravelMate 5310, w którym mam m.in. gniazdo na karty SD. Po włożeniu karty do gniazda, system nie, reaguje tak jakby jej nie było. W zarządzaniu dyskami również nie odnalazłem karty SD. Czy jest to wina sterowników, czy tego, że posiadam windowsa XP (jak próbowałem zainstalować część urządzeń z laptopa, dostawałem informację, iż nie jest to możliwe, ponieważ nie mam windowsa Visty). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

masz jakieś sterowniki na płytach do tego laptopa ,czy miałes od początku viste?

Nie mam visty lecz XP. A sterowniki zostały mi dostarczone, lecz nie moge wszystkich zainstalować, wyświetla się wiadomość, że te sterowniki są dobrane pod vuste, której nie mam i instalacja nie jest możliwa. Nie mam również pakietu empowering technology.

Tu masz stery do twojego laptopa(do czytnika kart pamięci):

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5310.html

wybierz z listy : Driver and Utilities----->TI CardR v 2.0.0.7

To są sterowniki od czytnika kart pamięci jeśli masz nie zainstalowany,sprawdzić możesz klikając na Mój komputer prawym przyciskiem myszy,wybierając właściwości,następnie zakładkę sprzęt,a potem menadzer urządzeń–>Tu juz sam go musisz znależć.