Problem z odczytem pendrive po sformatowaniu

(Grabciu11) #1

Witam. Chciałbym prosić o pomoc gdyż posiadam pendrive marki Kingston G4 64GB USB 3.0. Sytacja wygląda następująco pendrive działał bez zarzutu w moim samochodowym radiu, lecz ostatnio na potrzeby sformatowałem go do NTFS następnie z powrotem do exFAT i niestety radio nie chce go przeczytać. Dlatego szukam tu porady co może być przyczyną ...

(fedora24x) #2
dd if=/dev/zero of=/dev/sdb count=65 bs=G //gdzie sdb to twój pendrive
mkfs.fat32 /dev/sdb lub z poziomu GUI czyli odpal gparted (po DD trzeba utworzyć tablice partycji msdos)

(Grabciu11) #3

czyli co mam z tym zrobić jeszcze tyle bym prosił :smiley: bo troche ciemny z tego jestem :stuck_out_tongue:

(fedora24x) #4

Masz Windowsa czy Linuksa?

Windows:

Pobierasz:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

Instalujesz, i tworzysz nową tablice partycji i potem tworzysz nową partycje exFAT i dajesz “wykonaj”.

Linux:

su
apt-get update && apt-get upgrade
apt-get install gparted
fdisk -l /*znajdz nazwe twojego nosnika usb np. u mnie to sdb*/
dd if=/dev/zero of=/dev/sdb count=65 bs=G //gdzie 65 to twój rozmiar nosnika + 1 (64 +1 )
gparted

/* I tam w GUI (opcja urzadzenie) dajesz utwórz nowa tablica partycji, następnie klikasz na wolne miejce do przydzielenia i dajesz nowa, potem exFAT i "wykonaj" */

(rgabrysiak) #5

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie wątek trafi do Kosza.