Problem z odczytem płyty

Witam mam problem przed formatowaniem komputera nagrałem na płytę dvd całą muzykę i ważne dokumenty. (nie sprawdzałem czy płyta działa) potem sformatowałem Windowsa i od nowa wgrałem. Chciałem uruchomić płytę i pokazuje ze nie ma płyty w napędzie. Zainstalowałem iso bustera i chciałem odzyskać płytę ale nie idzie kiedy włożę płytę do napędu pokazuje się pusty cd chociaż to jest płyta dvd i nie idzie odzyskać bo wszystkie opcje są na szarym tle. Z ciekawości uruchomiłem tą płytę DVD w odtwarzaczy DVD przy telewizorze i wystartowała normalnie idzie puszczać muzykę i wszystko działa. proszę o pomoc jak mam odzyskać ta płytę miałem na niej ważne dokumenty. Proszę o pomoc z góry dziękuję. !

Skoro działa na stacjonarnym DVD to znaczy, że dane tam są, i wygląda na to,że z płytą jest wsystko w porządku. Pozostaje kwestia samego napędu.

Sprawdzałeś ją na tym samym napędzie, na którym nagrywałeś tą płytę ? bo dziwne, że po formacie napęd przestał widzieć dane na niej.

Swego czasu jak były problemy z odczytywaniem płyt, to brało się płytę czyszczącą i ponoć pomagało wyczyszczenie lasera w napędzie.

Sprawdź (jeśli dysponujesz) na innym napędzie dvd czy odczyta tą płytę.