Problem z odczytem zwyklych CD z napedu DVD-CD

(Primavera) #1

bardzo prosze o pomoc i wyrozumialosc (naprawde malo sie znam na tym oc czym pisze :oops: ) . Nie moge uruchomic zadnego zwyklego CD (to znaczy nie tych z muzyka ale z plikami niemultimedialnymi) w mojej nagrywarce Lite on combo LTC 48161H CDROM/DVD. Na poczatku myslalam ze po prostu pyty sa uszkodzone, ale u kogo innego sie otwieraja. Slyszalam ze to moze byc kwestia niestandardowego formatu w ktorym pliki zostaly zapisane, czy ktos moze mi poradzic czy sa jakies programy ktore mozna sciagnac zeby je otworzyc? Kiedy wkladam CD do napedu to komputer w ogole jej nie widzi... Za to plyty z muzyka odtwarzaja sie same bez problemu.

(Zbych ) #2

więc to nie jest wina formatu plików , powinna zostać wyświetlona zawartość płyty, miałem ten sam problem z Lite_on ,nie widział płytek nagranych nagrywarkami LG , update biosu nagrywarki rozwiązało mój problem.

(Primavera) #3

jak zrobic ten update? sory, nie mam o tym zielonego pojecia..

dzieki za odpowiedz!

(Zbych ) #4

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?c ... ufactor=17

tu są biosy do twojego napędu, najlepiej poproś kogoś kto sie na tym zna bo jak coś nie wypali to powrót do starej wersji jest znacznie trudniejszy,na tej stronie co podałem są biosy to twojego modelu , i tak ostatni najnowszy można załadować do napędu tylko z pod systemu XP , a przedostatni też jest nowy praktycznie z pod wszyskich windowsów i jest najłatwiejszy do wgrania , wystarczy sciągnięty plik rozpakować i następnie uruchomić rozpakowany programik , po uruchomieniu programy potwierdzić tylko wczytanie nowego biosu ,dalej update powinno przebigać automatycznie łacznie z zresetowaniem sie kompa i po załadowaniu systemu wykryciem nowego sprzętu, oczywiscie robisz to na własną odpowiedzialność i tak jak wczesniej napisałem jak coś pójdzie nie tak (np. energetyka zrobi "reset" sieci) to wtenczas updatować trzeba bedzie z pozycji DOS a to sie może okazać znacznie trudniejsze.

(Primavera) #5

Dzieki za dokladne wyjasnienia;)